Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Nešťastie vo Švajčiarsku: Proti ťažkej bočnici dodávky nemal Slovák Ľubomír M. nijakú šancu

Zdroj: Polizei Liesberg
17.01.2020 19:58

LIESBERG – Bola to hrozná nehoda. V pondelok sa vo švajčiarskom Liesbergu v kantone Basel zrazil kamión s dodávkou – pojazdným bufetom. Bočnica oveľa menšieho vozidla sa stala vražednou zbraňou pre slovenského vodiča kamióna. Podľahol ťažkým zraneniam.


Podľa nemeckého denníka Blick pri nehode zomrel Slovák Ľubomír M. († 45). Jeho kolegovia z firmy za ním hlboko smútia.

V pondelok ráno šiel Ľubomír M., vodič kamióna dopravnej spoločnosti Thurtrans z mestečka Laufen smerom na Liesberg. Ešte netušil, že to bude jeho posledná cesta. Cestou ho míňala dodávka – pojazdný bufet, v ktorom sa predáva rýchle občerstvenie na ulici. Za volantom dodávky sedel Salvatore B. (33). Vtedy sa odohrala hrozná nehoda. 
Nešťastie vo Švajčiarsku: Proti
Zdroj: Polizei Liesberg
Ako informovala polícia, "bočnica nakladacieho priestoru" dodávky s bufetom v plnej rýchlosti náhle prudko vyletela nahor a narazila do kabíny protiidúceho kamióna. Šofér kamióna nemal nijakú šancu, bol na mieste mŕtvy. Vodič pojazdného bufetu vyviazol z kolízie bez zranenia. Generálny riaditeľ Thurtrans Andy Luginbühl uviedol, že smrteľne zranený šofér bol ženatý, otec dvoch detí školského veku, Slovák Ľubomír M. († 45).
Nešťastie vo Švajčiarsku: Proti
Zdroj: Polizei Liesberg
Na nádvorí pred centrálou firmy Thurtrans v Istighofene stoja modré kamióny. Vodičom jedného z nich je Pavel Tóth (38). Smrť jeho kolegu ho zdrvila. Na spätnom zrkadle kamióna má pripevnenú čiernu stuhu rovnako ako všetci ostatní šoféri. Takto si pripomínajú Ľubomíra M.
Nešťastie vo Švajčiarsku: Proti
Zdroj: Polizei Liesberg
Tóth vysvetľuje: „Ľubomír bol vo Švajčiarsku, aby zarobil peniaze pre svoju rodinu na Slovensku. Už sa však k nim domov nikdy nevráti.“ Vo vlasti ostala Ľubomírova manželka a deti.

Martin Tehlár (44) býval s Ľubomírom M. a dvoma ďalšími vodičmi Thurtransu v Estavayer-le-Lac vo Francúzsku. Pre Blick uviedol: „Ľubomír bol pre mňa ako brat. Na Slovensku sme spolu chodili do školy, poznali sme sa 40 rokov. Je to otras pre nás všetkých.“

Nešťastie vo Švajčiarsku: Proti
Zdroj: Polizei Liesberg

 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články