°C

Utorok, 25. február 2020. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

Ďalšia sudkyňa na odstrel: Predsedníčka Praženková navrhuje stíhať aj Repákovú

Na snímke predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková
Na snímke predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
13.11.2019 17:50

BRATISLAVA - Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková podala návrh na začatie disciplinárneho konania voči sudkyni Okresného súdu Bratislava I Miriam Repákovej. Tá požiadala o prerušenie výkonu funkcie koncom októbra. Informovala o tom hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.


Praženková podáva podnet, pretože vidí "závažný dôvod v osobnej integrite danej sudkyne". Repáková sa podľa nej mala možnosť vyjadriť k veci, ktorá podľa Praženkovej "závažným spôsobom narúša dôveryhodnosť justície". Avšak tak neurobila, čo považuje predsedníčka súdnej rady za porušenie povinnosti sudcu spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti, ktorými sú morálny štandard a integrita sudcu.

"Napriek tomu sudkyňa dostatočne nevysvetlila závažné informácie o jej možnom konaní, nezlučiteľnom so spĺňaním predpokladov sudcovskej spôsobilosti," dopĺňa stanovisko Praženkovej. Sudkyňa Repáková, ktorá figurovala v komunikácii Mariana K., požiadala o prerušenie výkonu funkcie sudcu koncom októbra. Repáková rozhodovala v spore o Technopol Servis.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články