°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

Títo Slováci dostanú v októbri o 100 eur viac: Pozrite sa, či patríte medzi nich!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
06.10.2019 12:25

BRATISLAVA - Tento mesiac rodičia prváčikov dostanú zvýšený prídavok na dieťa o 100 eur. Slúžiť im má na nákup školských pomôcok. Rodičia dostanú tento príspevok na dieťa automaticky, nemusia oň žiadať.


Zvýšenie rodičovského príspevku a zrušenie poplatkov pre dôchodcov: Čaputová podpísala zákony

Ústredie práce od začiatku tohto mesiaca zbiera údaje o deťoch, ktorých rodičia majú mať na túto dávku nárok.

"Príspevok sa bude vyplácať spolu s rodinným prídavkom v októbri. S účinnosťou od 1. septembra tohto roka bude ústredie práce získavať informácie z centrálneho registra detí, žiakov a poslucháčov (RIS), ktorý spravuje ministerstvo školstva," priblížilo ústredie práce s tým, že v prvých dňoch októbra ústredie preberie údaje o deťoch vo veku 5 až 8 rokov a deťoch vo veku 16 až 25 rokov na účely potvrdení o návšteve školy a vyplatenie zvýšeného prídavku na dieťa.

Títo Slováci dostanú v
Zdroj: Getty Images

"Následne v systéme ústredia spustíme hromadné pregenerovanie nárokov na prídavok na dieťa a zvýšenie prídavku na dieťa pre deti, ktoré nastúpili do 1. ročníka základnej školy. Vytvoríme kontrolné zostavy pre referentov úradov, ktoré budú obsahovať zoznam detí, žiakov a poslucháčov, o ktorých neprišla informácia o štúdiu z RIS, napríklad sa to týka detí, ktoré navštevujú školy v zahraničí," vysvetlilo ústredie práce.

V prípade detí študujúcich v zahraničí budú musieť rodičia predložiť potvrdenie o návšteve školy. "Prídavky na deti budú vyplatené v obvyklom termíne a obvyklým spôsobom," doplnilo ústredie práce.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články