°C

Pondelok, 17. február 2020. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

Dopravné nehody na Záhorí sa mohli skončiť oveľa horšie: Cyklista dopadol na čelné sklo auta

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Getty Images
08.08.2019 15:10

SKALICA - Dve nehody v rovnakom čase riešili policajti na Záhorí. Pri jednej bola zranená motocyklistka a pri druhej cyklista.


V katastri mesta Skalica prichádzala v utorok (6. 8.) podvečer vodička osobného auta Kia do trojramennej križovatky z vedľajšej cesty. Pravdepodobne nedala prednosť v jazde motocyklistke, prichádzajúcej do križovatky po hlavnej ceste. V dôsledku zrážky oboch vozidiel utrpela 54-ročná Skaličanka na skútri ľahké zranenia.

„V tom čase v obci Borský Mikuláš jazdil 27-ročný cyklista po vedľajšej ceste. Pravdepodobne nedal prednosť osobnému autu VW Golf na hlavnej ceste. Cyklista bol v dôsledku nárazu vyhodený na čelné sklo auta a následne spadol na cestu. Aj on sa zranil len ľahko," informovala vo štvrtok krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia obe nehody zdokumentovala, dychové skúšky na alkohol boli u všetkých účastníkov negatívne. "Presné okolnosti, ako k nim došlo, a mieru zavinenia vyšetrujeme. Apelujeme na všetkých – jazdite opatrne, sústreďte sa počas jazdy, či už idete na aute, motocykli alebo na bicykli," doplnila hovorkyňa. 

Od začiatku júna eviduje polícia v okresoch Senica a Skalica osem dopravných nehôd s účasťou motocyklistu, pri nich sa jeden ťažko zranil a sedem utrpelo ľahké zranenia. Cyklisti boli účastníkmi pri šiestich nehodách, jedna osoba sa zranila ťažko, tri ľahko a dve mali v sebe alkohol. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články