°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Ďalší útok medveďa! FOTO Známy fotograf unikol len o vlások: Na TOMTO turistickom chodníku číha smrť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: rudolf huliak
07.08.2019 15:45

HROCHOŤ/KYSLINKY - V Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Poľana, v blízkosti Lesnej správy Kyslinky, došlo v stredu ráno k útoku medvedice na turistu. Tomu sa však podarilo ujsť, dobehol na lesnú správu, odkiaľ mu privolali záchrannú službu. Na sociálnej sieti o tom informuje štátny podnik Lesy SR.


"Miesto, kde k útoku došlo, je na turistickom chodníku, ktorý vedie od hotela Poľana, cez Priehybinu na Čierny vršok a potom smerom na Dudáš a Kyslinky," uvádzajú Lesy SR. Je to tiež na trase hrebeňového chodníka Predná - Zadná Poľana - Rudná magistrála.

Lesy SR preto upozorňujú turistov, aby pri prechádzke lesom boli maximálne opatrní. Výskyt medveďov v tomto období, a to nielen v blízkosti turistických trás, ale i neďaleko ľudských obydlí, je stále častejší. Pred niekoľkými dňami museli poľovníci v súčinnosti s ochranármi vykonať odstrel 78-kilogramovej medvedice, ktorá sa niekoľko týždňov potulovala po Očovej.

Člen prezídia Slovenskej poľovníckej komory a Predseda streleckej komisie Rudolf Huliak zverejnil na facebooku fotografie zraneného muža.

Ďalší útok medveďa! FOTO
Zdroj: rudolf huliak

Ďalší útok medveďa! FOTO
Zdroj: rudolf huliak

Ďalší útok medveďa! FOTO
Zdroj: rudolf huliak

Rady, ktoré vám môžu zachrániť život: Takto sa správajte pri stretnutí s medveďom

Podľa našich informácií mal byť obeťou medveďa známy sedemdesiattriročný spisovateľ a prírodovedecký fotograf Ivan Kňaze. Je autorom viacerých publikácií o medveďoch. Odborníci upozorňujú, že daná lokalita je považovaná za miesto s najhustejším výskytom medveďa v Európe. V súčasnosti by sa v nej malo pohybovať až dvesto jedincov.

Ivan Kňaze
Ďalší útok medveďa! FOTO
Zdroj: FB/Ivan Kňaze


Galéria

Ilustračné foto Ivan Kňaze Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články