Kauza Čistý deň je minulosťou: Prokuratúra zastavila vyšetrovanie, podozrenia sa nepreukázali | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Kauza Čistý deň je minulosťou: Prokuratúra zastavila vyšetrovanie, podozrenia sa nepreukázali

Riaditeľ zariadenia Čistý deň Peter Tománek
Riaditeľ zariadenia Čistý deň Peter Tománek
Zdroj: SITA/Marko Erd
12.07.2019 21:08

BRATISLAVA - Kauza Čistý deň je definitívne minulosťou. Podozrenia z týrania chovancov v resocializačnom zariadení sa nepreukázali. Informovala o tom televízia Markíza, pre ktorú Generálna prokuratúra (GP) SR potvrdila zastavenie vyšetrovania s tým, že nejde o trestný čin.


GP SR, ktorá dohliadala na vyšetrovanie, študovala závery polície vyše štyroch mesiacov, jej rozhodnutie však nakoniec žiadny zvrat do kauzy neprinieslo. Týranie chovancov v Čistom dni, na ktoré upozornila opozičná poslankyňa Natália Blahová (SaS), sa tak nepotvrdilo a spis pôjde do archívu. V zariadení sa však po vyšetrovaní potvrdili podozrenia zo sexuálneho zneužívania, jeden zamestnanec bol odsúdený a súd s ďalším pokračuje.

Čistý deň medzitým prišiel o akreditáciu a svoju činnosť ukončil. Stále ho však vyšetrujú pre možný podvod v súvislosti s dotáciami, ktoré počas svojho fungovania čerpal. V tomto prípade síce pôvodne trestné stíhanie zastavili, podľa generálneho prokurátora to však bolo predčasné a v máji preto prikázal vyšetrovanie obnoviť.

Kauza Čistý deň je
Zdroj: SITA/Martin Havran

 


Galéria

Riaditeľ zariadenia Čistý deň

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články