Detská zábavka takmer skončila tragicky: FOTO Traja chlapci na jednom bicykli vleteli pri Senici pod auto | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Detská zábavka takmer skončila tragicky: FOTO Traja chlapci na jednom bicykli vleteli pri Senici pod auto

Tri deti na jednom bicykli sa zrazili s autom
Tri deti na jednom bicykli sa zrazili s autom
Zdroj: KRPZ Trnava
26.06.2019 09:59

SENICA – Našťastie sa ukázalo, že pri deťoch stáli všetci svätí. S výnimkou jedného ľahkého zranenia sa totiž nikomu nič nestalo. Trojica chlapcov vo veku 12, 10 a 9 rokov má rozhodne ponaučenie do konca života. Rovnako ako ich rodičia.


Senickí policajti zasahovali pri udalosti v pondelok poobede v obci Štefanov (okres Senica). „Trojica chlapcov vo veku 12, 10 a 9 rokov sedeli spolu na jednom bicykli. Deti sa spolu spustili po vedľajšej ceste, ktorá klesala do križovatky, kde sa vzápätí čelne zrazili s prichádzajúcim osobným autom,“ priblížila trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Ako dodala, najstarší z trojice, ktorý riadil bicykel, porušil pri jazde takmer všetky zákonom stanovené predpisy. „Napriek tomu, že deti pri náraze „preleteli“ cez vozidlo, dopravná nehoda si vyžiadala iba jedno ľahké zranenie. Alkohol polícia pri nehode nezistila,“ znelo v policajnom vyjadrení. 

Tri deti na jednom
Zdroj: KRPZ Trnava

Prázdniny a bezpečnosť

Polícia upozorňuje rodičov, aby si pred prázdninami poučili svoje deti a vysvetlili im základné pravidlá cestnej premávky. „Ani v rámci zábavy nie je dovolené, aby deti do 15 rokov viezli na bicykli iné osoby. Treba mať na pamäti, že takéto nehody zväčša končia s vážnymi zraneniami alebo stratami na životoch,“ uzavrela hovorkyňa.


Galéria

Tri deti na jednom Tri deti na jednom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články