Ani Gašpar nikam neodchádza: VIDEO Útok na muža, ktorý pomenoval najväčšie chyby polície | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Ani Gašpar nikam neodchádza: VIDEO Útok na muža, ktorý pomenoval najväčšie chyby polície

Expolicajt Braňo Diďák.
Expolicajt Braňo Diďák.
Zdroj: Maarty
04.06.2019 16:00

BRATISLAVA - Predseda iniciatívy Za lepšiu políciu a bývalý policajný funkcionár Branislav Diďák čelí trestnému oznámeniu bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Ako dnes uviedla na brífingu jeho právna zástupkyňa Eva Mišíková, oznámenie sa týka skutku neoznámenia trestného činu.


Gašpar ho podal po tom, čo Diďák poskytol rozhovor portálu, pre ktorý pracoval aj zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak. "Podľa názoru obhajoby takéto podozrenie na základe rozhovoru, ktorý bol uverejnený 9. apríla tohto roku, neexistuje," povedala s tým, že obsah rozhovoru, ktorý Diďák poskytol, neobsahuje žiadne konkrétne skutočnosti a len vo všeobecnosti sa zaoberá stavom polície.

Prehovoril o podivných praktikách v polícii: Teraz chodí na výsluchy, trestné oznámenie od Gašpara

V článku hovoril Diďák napríklad o policajtoch, ktorí sú "nominanti súkromných osôb". Podľa združenia Za lepšiu políciu sa Diďákovi konkrétne vyčíta napríklad výrok v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka: "Verím, že keď čestní policajti dostanú voľnú ruku, môžu na povrch vyplávať veci, o ktorých sa nám dnes ani nezdá. Podľa toho, čo viem, podpisovali veci, ktoré neboli v poriadku. Je to taká špina, že mám obavu, aby sa nestalo niečo mne alebo ľuďom z nášho tímu".

Expolicajt Braňo Diďák.
Zdroj: Maarty

Diďák však v tejto súvislosti zdôraznil, že on sa nezaoberá zisťovaním trestnej činnosti policajtov. Článok, v ktorom sa spomínalo prepojenie bývalého vedenia polície napríklad s nitrianskymi Bödörovcami podľa Diďáka vychádzal z verejne dostupných zdrojov.

"Existujú stránky s oveľa silnejším obsahom, myslím, že im osobne prekáža práve tá reforma polície," povedal Diďák s tým, že primárna aktivita, na ktorú sa zameriava, je reforma policajného zboru. Zároveň podľa združenia Za lepšiu políciu čelí Diďák v súvislosti s článkom aj predžalobnej výzve Miroslava Bödöra. Takisto na neho bolo podané anonymné trestné oznámenie, pre ktoré má ísť vypovedať na policajnú inšpekciu.

Expolicajt Braňo Diďák.
Zdroj: Maarty


Galéria

Expolicajt Braňo Diďák. Expolicajt Braňo Diďák. Expolicajt Braňo Diďák.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články