°C

Štvrtok, 2. júl 2020. Meniny má Berta, zajtra Miloslav.

Lekári hovoria o obrovskom zázraku: Tínedžerka Johanna (17) pád z UFA prežila

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
27.05.2019 13:58

BRATISLAVA - Maloleté, len 17-ročné dievča, ktoré minulý týždeň spadlo z bratislavskej vyhliadkovej veže UFO, je stabilizované. Podľa našich informácií dokonca komunikuje. Lekári hovoria o zázraku.


Sedemnásťročná študentka Johannka má obrovské šťastie! Tvrdia to aj lekári z Národného ústavu detských chorôb. Dievčina spadla alebo vyskočila z vyhliadkovej veže UFO a dopadla na auto, ktoré bolo odparkované pod ním.

Pád z asi 80-metrovej výšky akoby zázrakom prežila. Niektoré médiá dnes informovali o tom, že dievčina zomrela. Národný ústav detských chorôb a rodina maloletej pacientky, ktorá utrpela polytraumu v dôsledku pádu z výšky, sa preto v snahe zabrániť šíreniu nepodložených informácií, rozhodli vydať spoločné stanovisko.

Dievčina prežila pád z
Zdroj: Tip čitateľa

"Zdravotný stav pacientky je stabilizovaný, je pri vedomí a komunikuje. Prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie mimoriadne náročnej situácie rodiny a rovnako lekárov a ostatného personálu kliniky, aby mohli nerušene vykonávať svoju prácu," povedala pre Topky hovorkyňa Dana Kamenická.

"Lekári robia všetko preto, aby pacientke pomohli. V prípade zásadnej zmeny zdravotného stavu budeme verejnosť informovať. Rodina pacientky zároveň úprimne ďakuje lekárom a sestrám Národného ústavu detských chorôb a všetkým, ktorí sa na záchrane mladého života podieľali a podieľajú za profesionálny a empatický prístup," dodala Kamenická. O tom, že dievčina sa prebrala informoval ako prvý portál Glob.sk.


Galéria

Ilustračné foto Dievčina prežila pád z

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články