Horskí záchranári oznámili tú najhoršiu správu: Nezvestného turistu (†47) našli mŕtveho | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Horskí záchranári oznámili tú najhoršiu správu: Nezvestného turistu (†47) našli mŕtveho

Zdroj: Horská záchranná služba
01.04.2019 21:15

VEĽKÁ FATRA – Horských záchranárov z oblastného strediska Veľká Fatra v pondelok požiadala polícia zo Slovenskej Ľupče o pomoc pri pátraní po 47-ročnom turistovi zo Slovenska.


Muž sa údajne vydal na túru do oblasti Suchého vrchu vo Veľkej Fatre, odkiaľ mal pokračovať k salašu pod Suchým. Keď sa z víkendovej túry nevrátil a neprišiel ani do práce, príbuzní ohlásili jeho nezvestnosť. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojom webe.

Horskí záchranári oznámili tú
Zdroj: Horská záchranná služba

"Polícia vykonala lokalizáciu jeho mobilného telefónu. Do terénu bolo vyslaných 11 záchranárov HZS s tromi služobnými psami a zároveň sme o súčinnosť požiadali letku Ministerstva vnútra SR. Záchranári v dvoch pozemných skupinách prepátrali oblasti smerom z Necpalskej doliny k salašu pod Suchým a z Gaderskej doliny, Vrátnou dolinou rovnako k salašu. HZS našla počas pozemného pátrania osobné veci nezvestného," uvádza HZS.

Horskí záchranári oznámili tú
Zdroj: Horská záchranná služba

Za pomoci leteckej techniky prepátralo osem horských záchranárov, ktorých postupne vysadzovali v teréne, oblasť medzi Krížnou a Ploskou. "Posledná skupina identifikovala nehybné telo vo východnom centrálnom žľabe, spadajúcom smerom zo Suchého vrchu do Zelenej doliny. Za pomoci vrtuľníka boli v žľabe vysadení priamo pri tele dvaja záchranári. Transportovali ho v podvese na Donovaly, kde ho odovzdali polícii a pohrebnej službe," konštatuje HZS.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články