FOTO Na Slovensko sa opäť valí silný vietor: Tieto územia potrápi najviac | Topky.sk

Nedeľa, 26. máj 2019. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

FOTO Na Slovensko sa opäť valí silný vietor: Tieto územia potrápi najviac

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
09.03.2019 21:15

BRATISLAVA - Prevažnú časť územia Slovenska s výnimkou niektorých okresov na východe môže počas nastávajúcej noci a nedele (10. 3.) potrápiť silný vietor. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahy.


Najsilnejší vietor meteorológovia očakávajú na severe krajiny v pásme nad hranicou lesa. Vo viacerých okresoch Žilinského a Banskobystrického kraja, ako aj v okrese Poprad môže v nárazoch rýchlosť vetra miestami dosiahnuť 135 až 160 kilometrov za hodinu. "Predpokladaná rýchlosť vetra je v danom ročnom období a danej oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," uvádza SHMÚ, ktorý pre tieto lokality vydal výstrahu druhého stupňa so začiatkom o polnoci. 

Slovensko potrápi vietor
Zdroj: SHMÚ

Výstrahu druhého stupňa pred vetrom vyhlásili meteorológovia aj pre časti Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja, kde môže rýchlosť vetra v nárazoch dosiahnuť 85 až 90 kilometrov za hodinu. Platnosť výstrahy je od polnoci do nedele 9.00 h. Pre zvyšné časti územia Slovenska platí výstraha prvého stupňa.

Slovensko potrápi vietor
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Ilustračné foto Slovensko potrápi vietor Slovensko potrápi vietor

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články