°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Žilinčanovi hrozí za prechovávanie drog 10 rokov

15.10.2007 18:23

ŽILINA - Žilinskí policajti zadržali 28-ročného Žilinčana, ktorý obchodoval s drogami. V rodinnom dome v Trnovom pri Žiline našla u neho polícia v dvoch injekčných striekačkách a papierových skladačkách neznámu látku s hmotnosťou 1,155 g.


Pri prehliadke prevádzky penziónu obvineného v Rajeckých Tepliciach polícia zasa zaistila 11,66 g neznámej látky a sušený rastlinný materiál. "V obidvoch prípadoch expertíza potvrdila, že ide o látku s vysokou koncentráciou metamfetamínu - pervitín," informoval na dnešnej tlačovej besede v Žiline krajský policajný riaditeľ František Posluch.

Toto množstvo predstavuje v prvom prípade 20 až 40, v druhom prípade 194 - 388 jednorazových dávok. "Zaistený rastlinný materiál expertíza vyhodnotila ako konope o hmotnosti 7,9 gramu," dodal.

Podľa zistení polície obvinený drogy predával ďalším osobám po celom Žilinskom okrese. Vyšetrovateľ ho obvinil z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí mu väzenie na štyri až desať rokov.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články