°C

Piatok, 15. január 2021. Meniny má Dobroslav, zajtra Kristína.

Tragédia v okrese Prievidza: Jedna osoba neprežila únik oxidu uhoľnatého

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
31.01.2019 19:00

DIVIAKY NAD NITRICOU - Únik oxidu uhoľnatého (CO) v rodinnom dome v Diviakoch nad Nitricou (okres Prievidza) si vo štvrtok ráno vyžiadal jednu obeť, ďalšiu osobu museli previezť do nemocnice. Pri udalosti zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze, potvrdil pre hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.


"Hasiči po príchode na miesto udalosti vypli prívod elektrickej energie, pootvárali okná a dvere na objekte, aby zabezpečili jeho odvetranie. Súčasne boli vykonávané merania, ktoré potvrdili zvýšené hodnoty CO v objekte, pričom z neho vyniesli i štyri tlakové nádoby," opísal Petrík. 

Jedna z osôb vo vnútri objektu podľa neho nejavila známky života, druhá intoxikovaná osoba bola v čase príchodu hasičov už mimo objektu. "Prvú osobu obhliadol lekár, ktorý skonštatoval jej smrť. Druhú osobu previezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice," doplnil. 

Na mieste zasahovalo päť príslušníkov HaZZ z Prievidze s dvoma kusmi techniky. Udalosťou sa už zaoberá polícia. "Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru z Nitrianskeho Rudna začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," dodala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články