Viliam roky pil a týral svoju družku Boženu: O svojich činoch bude premýšľať vo väzení | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Viliam roky pil a týral svoju družku Boženu: O svojich činoch bude premýšľať vo väzení

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
21.01.2019 13:45

BANSKÁ BYSTRICA - Trest štyri roky odňatia slobody nepodmienečne za týranie družky potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 36-ročného Viliama Kováča z obce Čekovce v okrese Krupina. Kováč pod vplyvom alkoholu sedem rokov týral družku Boženu až do mája minulého roka, keď napadnutá vec oznámila a násilníka odviedli policajti.


Okresný súd vo Zvolene, kde Kováč priznal vinu, to zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť. Uložil mu trest štyri roky odňatia slobody nepodmienečne. Zároveň mu uložil ochranné protialkoholické liečenie, pretože Viliam o jedenásť rokov mladšiu družku atakoval pod vplyvom alkoholu. Udieral ju, kopal, ťahal za vlasy, pričom spočiatku to bolo raz za dva týždne, neskôr sa násilie stupňovalo a opakovalo v čoraz kratších intervaloch. Fyzické útoky sprevádzal Kováč vulgárnymi nadávkami a tvrdením, že Božena je mu neverná.

Proti rozsudku sa odvolal prokurátor, ktorý požadoval uložiť trest na spodnej hranci sadzby, ktorá v tomto prípade je sedem rokov. Odvolací senát však označil verdikt prvostupňového súdu za zákonný a odvolanie žalobcu zamietol. Predseda senátu zároveň nariadil výkon trestu. Kováč si ho odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň musí absolvovať aj protialkoholické liečenie ambulantnou formou.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články