Vo viacerých krajoch hrozí v piatok a v sobotu poľadovica a hmla, cesty sú zjazdné | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Vo viacerých krajoch hrozí v piatok a v sobotu poľadovica a hmla, cesty sú zjazdné

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
28.12.2018 10:00

REVÚCA – Na väčšine Slovenska hrozí od piatka poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou pre Trenčiansky, Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj, ktorá platí do soboty 29. decembra do 10.00 h ráno. V Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji tiež hrozí hmla.


Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. V hornatejších polohách stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky jedného až troch centimetrov. Na cestách tretej triedy v obvode Záborské je na vozovke miestami utlačený sneh do štyroch až piatich centimetrov, informuje Slovenská správa ciest.

Vo viacerých krajoch hrozí
Zdroj: SHMÚ

Miestami zľadovatený sneh hrúbky jedného až dvoch centimetrov sa nachádza na cestách II/526 Klenovec - Rákošská Baňa, II/531 v okrese Revúca, II/578 Skalka - Kremnica a na cestách tretej triedy v okolí lokalít Banská Štiavnica a Levoča.

Vo viacerých krajoch hrozí
Zdroj: SHMÚ

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Dobšiná, Vrchslatina, Vernár, Huty, Podspády, Súľová, Zbojská, Herlianske sedlo a Grajnár je na vozovke miestami kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky jedného až troch centimetrov.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články