Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Cestujete na poslednú chvíľu domov? Cesty sú zjazdné, dohľadnosť komplikuje dážď aj sneh

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
24.12.2018 09:40

BRATISLAVA - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na úseku diaľnice D1 Východná - Važec a diaľnice D3 Svrčinovec - Skalité je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu hr. 1-2 cm. Informuje o tom Slovenská správa ciest.


Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, ich povrch je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších polohách stredného a východného Slovenska je miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do 3 cm. Na ceste II/537 Liptovský Hrádok - Podbanské je na vozovke miestami zľadovatený sneh do 2 cm.

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Podspády, Klenov, Dobšiná, Zbojská a Vernár je na vozovke čerstvý sneh do 2 cm. Na HP Besník, Látky-Prašivá, Čertovica, Príslop, Kremnické Bane, Súľová a Grajnár je na vozovke kašovitý sneh hrúbky 1 - 2 cm. Na HP Donovaly, Šturec, Huty, Vrchslatina a Herlianske Sedlo je utlačený sneh hrúbky 1 - 3 cm.

SSC ďalej upozorňuje vodičov, že silný dážď obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov v lokalitách Bratislava, Triblavina, Žarnovica, Hliník nad Hronom, Hronský Beňadik a Ladomerská Vieska. Silné sneženie obmedzujúce dohľadnosť do 100 metrov je v lokalite Chminianska Nová Ves. Pre vozidlá nad 10 metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t. 

Cesty II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu, keďže sú v zime neudržiavané.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články