°C

Utorok, 2. jún 2020. Meniny má Xénia, zajtra Karolína.

Výpadok prúdu ochromil Bratislavu: FOTO Dráma v trafostanici, poznáme príčinu

Pracovníka zasiahol elektrický prúd.
Pracovníka zasiahol elektrický prúd.
Zdroj: Jan Zemiar
10.08.2018 12:20

BRATISLAVA - V piatok na obed vypadla elektrina v hlavnom meste. Bez prúdu skončili obchodné centrá, ale aj iné veľké prevádzky. Niektorí Bratislavčania tak ostali odrezaní od sveta.


Bez prúdu boli Podunajské Biskupice, Vrakuňa a celý Ružinov. Podľa našich informácií výpadok prúdu spôsobil požiar elektrorozvodne na Ružinovskej ulici, pričom jedného z pracovníkov zasiahol prúd.

"Zasahujú 2 kusy hasičskej techniky s 9 príslušníkmi, oznámenie sme prijali okolo 11:41 hodine," informovali hasiči. Aktuálne by už vo väčšine častí problémy s prúdom nemali byť, dodávka je však stále prerušená na Bajkalskej ulici v časti Nové Mesto.

Pracovníka zasiahol elektrický prúd.
Zdroj: Jan Zemiar

Pracovníka zasiahol elektrický prúd.
Zdroj: Jan Zemiar

MHD skolabovala

Požiar spôsobil aj kolaps MHD. "Električky a trolejbusy stoja z dôvodu výpadku dodávky elektriny zo strany elektrární. Električková doprava nepremáva na Ružinovskej radiále, Vajnorskej radiále od križovatky s Tomášikovou ulicou smerom na Zlaté Piesky, tu je však zabezpečená náhradná autobusová doprava. Trolejbusová doprava nepremáva od centra smerom na Dolné Hony, dispečing hľadá intenzívne riešenia na zabezpečenie náhradnej dopravy," informovala Adriana Volfová, hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava. Premávka MHD je však už od 12:12 plne obnovená a električky a trolejbusy sa nasadzujú podľa platného grafikonu.

Pracovníka zasiahol prúd

Podľa našich informácií zasiahol prúd pracovníka. Príčinou mala byť nesprávna manipulácia. Toho previezla záchranka do nemocnice. "Hasičská jednotka bola krátko pred 12-tou hodinou zavolaná k úrazu elektrickým prúdom, pracovník bol prevezený do nemocnice," informoval Hegeduš Tomáš z HaZZ. 

"Muž utrpel poláleniny na 90% tela, záchranari ho v kritickom stave previezli do ružinovskej nemocnice," informovala Alena Krčová, hovorkyňa záchranárov. Podľa našich informácií muž zraneniam podľahol. 

Pracovníka zasiahol elektrický prúd.
Zdroj: Jan Zemiar

Pracovníka zasiahol elektrický prúd.
Zdroj: Jan Zemiar

Správu budeme aktualizovať.


Galéria

Pracovníka zasiahol elektrický prúd. Pracovníka zasiahol elektrický prúd. Pracovníka zasiahol elektrický prúd. Pracovníka zasiahol elektrický prúd. Pracovníka zasiahol elektrický prúd. Požiar elektrorozvodne na Ružinovksje

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/adaVide: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články