Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Po veľkých plánoch rýchly krach: Známy slovenský outlet požiadal o vyhlásenie konkurzu

Zdroj: TASR – Henrich Mišovič
26.07.2018 21:00

BRATISLAVA - Spoločnosť One Fashion Outlet 1, ktorá je vlastníkom outletového centra vo Voderadoch, požiadala súd o vyhlásenie konkurzu. Okresný súd Bratislava I tak začal voči dlžníkovi konkurzné konanie. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo štvrtok v Obchodnom vestníku.


Počas konkurzného konania je pritom dlžník povinný obmedziť výkon činnosti len na bežné právne úkony, zároveň na majetok patriaci dlžníkovi nemožno začať konanie o výkon rozhodnutia alebo exekučné konanie. Okrem iného nemožno tiež rozhodnúť o splynutí, zlúčení alebo rozdelení dlžníka.

Po veľkých plánoch rýchly
Zdroj: TASR – Henrich Mišovič

Spoločnosť vlastniaca outlet vo Voderadoch pritom mala problémy už v minulosti, keď požiadala súdy o reštrukturalizáciu. Podľa týždenníka Trend však dali veritelia centru druhú šancu, vo februári 2017 schválil veriteľský výbor ozdravný plán.

Po veľkých plánoch rýchly
Zdroj: TASR – Henrich Mišovič

Prevádzkovateľ centra dostal rok a pol na to, aby našiel nového investora. Časové ultimátum prešlo, nový investor sa však nenašiel, uviedol Trend. Outletové centrum vo Voderadoch otvorili v roku 2013. Areál má rozlohu 15.000 štvorcových metrov.
 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články