°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

Bizarný výjav z krížovej cesty v trebišovskej osade: FOTO Takéhoto hosťa nikto nečakal

Krížová cesta v rómskej osade
Krížová cesta v rómskej osade
Zdroj: TASR/Roman Hanc
03.04.2018 22:08

TREBIŠOV - V rómskej osade v Trebišove sa na Veľký piatok konala krížová cesta, ktorú s miestnymi obyvateľmi absolvoval tunajší dekan rímskokatolíckej farnosti. Počas obradu účastníci niesli v sprievode niekoľko drevených krížov a pripomínali si z kresťanskej mytológie udalosti Veľkej noci. Fotografovi sa však podarilo zachytiť aj výjav, ktorý bol úplne z iného súdka.


Záhada epidémie syfilisu v Trebišove: Závažné obvinenia, úrady hrozbu zľahčujú

„Dnes sme im prišli prezentovať vieru prostredníctvom ukrižovaného Krista. Aby aj tu, v osade, zažili slávnosť Veľkého piatka, ktorý je pre nás, kresťanov, veľmi významný sviatok,“ uviedol dekan rímskokatolíckej farnosti Jozef Gnip.

Dodal, že obyvatelia osady z roka na rok viacej vedia prežívať svoju vieru. Zapájajú sa do procesie, prežehnávajú sa a vedia sa modliť. „Toto je cesta, ako pomocou pobožnosti krížovej cesty nadviazať vzťah s Kristom. Dnes to cirkev robí aj takýmto spôsobom,“ informoval správca farnosti.

Bizarný výjav z krížovej
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Jeden z obyvateľov si však kresťanské tradície vysvetlil tak trochu po svojom a prišiel pravdepodobne vo svojom obľúbenom kostýme z filmu Hviezdne vojny. Vzniklo tak naozaj kuriózne spojenie a fotografia už vo veľkom koluje slovenským internetom.


Galéria

Krížová cesta v rómskej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Roman Hanc

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články