Záhadný objav pri Stupave: FOTO Tomáša počas prechádzky prekvapil exotický tvor v tráve | Topky.sk

Sobota, 15. december 2018. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Záhadný objav pri Stupave: FOTO Tomáša počas prechádzky prekvapil exotický tvor v tráve

Anakondu niekto pravdepodobne pohodil v prírode.
Anakondu niekto pravdepodobne pohodil v prírode.
Zdroj: FB/Tomáš Hulík
25.01.2018 13:54

BRATISLAVA/STUPAVA - V našich zemepisných šírkach môžete naraziť na nespočetné množstvo rôznych živočíšnych druhov. Exemplár, ktorý objavil v utorok podvečer dokumentarista a fotograf Tomáš Hulík neďaleko Stupavy, je však na slovenské pomery naozaj poriadne exotický. Anakonda nie je práve tvor, s ktorým by ste sa chceli stretnúť počas prechádzky v prírode.


Vaše tipy

"V prvom momente som sa zľakol, ale potom mi bolo jasné, že nie je tak úplne živá," opísal pre Topky prvotný šok Tomáš Hulík, ktorý už pri nakrúcaní prírodopisných filmov zakúsil všeličo, a tak ho pohľad na vyše 1,5-metrového plaza nevyviedol nadlho z miery.

Záhadný objav pri Stupave:
Zdroj: FB/Tomáš Hulík

Keďže má biologické vzdelanie, vedel, že ide o anakondu žltú, no zároveň dodal, že stretnutie s ňou bol spočiatku dosť nepríjemný zážitok. "Takéhoto plaza by človek v našich podmienkach predsa len nečakal," uviedol dokumentarista, ktorý na uhynutého tvora naďabil cestou zo Stupavy smerom k Devínskemu jazeru.

Záhadný objav pri Stupave:
Zdroj: FB/Tomáš Hulík

Ako sa tam anakonda dostala, zatiaľ nie je známe. Zdá sa však, že sa tam nezatúlala sama po tom, čo náhodou ušla svojmu chovateľovi. Podľa našich informácií je to totiž už druhý takýto bizarný prípad v okolí.

"Miesto sa zaistilo, vyrozumel sa veterinár, ktorý bližšie identifikoval, o aký druh hada ide. Následne bola privolaná štátna polícia a vec bola odovzdaná poverenému vyšetrovateľovi," informoval nás náčelník Mestskej polície v Stupave Milan Válek.

Záhadný objav pri Stupave:
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

O vyjadrenie sme požiadali aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave. "Môžeme potvrdiť, že v priebehu dnešného dňa sme prijali oznámenie o náleze tela hada – pravdepodobne anakondy, ktoré sa nachádzalo na ceste v smere zo Stupavy k Devínskemu jazeru. Toto oznámenie hliadky PZ preverili a jeho hodnovernosť potvrdili. Vecou sa bude zaoberať príslušný útvar Okresného riaditeľstva PZ v Malackách," uviedol v stredu bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Záhadný objav pri Stupave:
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Polícia vo svojom profile na facebooku pripomenula, že anakonda žltá môže dosahovať dĺžku 3-5 metrov. "Z hľadiska chovu ide o kategóriu nebezpečný živočích, a preto je povinné povolenie pre chovateľov," dodala v príspevku, v ktorom zverejnila aj fotografie z "miesta činu".

Záhadný objav pri Stupave:
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky


Galéria

Anakondu niekto pravdepodobne pohodil

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
FOTO: Tomáš Hulík, FB/Polícia Slovenskej republiky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články