Pri pohľade na nábrežie Dunaja zaplačete: Bratislavčania krútia hlavami nad hrôzou na FOTO | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Pri pohľade na nábrežie Dunaja zaplačete: Bratislavčania krútia hlavami nad hrôzou na FOTO

Zdroj: Jan Zemiar
13.08.2017 16:29

BRATISLAVA - V dnešnej dobe je možné snáď všetko. Presvedčil sa o tom aj Ivan. Pri prechádzke našim hlavným mestom mu skoro oči vypadli. To, čo sa pred ním zjavilo na Tyršovom nábreží totiž nie je bežné. Turisti si tam vytvorili vlastný kemp a v odstavených karavanoch si užívajú výhľad na historickú Bratislavu.


Vaše tipy

Množstvo Bratislavčanov si určite spomína na Lunapark, ktorý stál na Tyršovom nábreží vedľa Starého mosta. Už roky je ale priestor prázdny a využíva sa na príležitostné akcie, či ako parkovisko. To, čo sa tam zaviedlo posledné týždne ale vyráža dych. Potvrdil to aj Ivan, ktorý sa nestačil diviť. Pri prechádzke popri Dunaji sa pred ním totiž zjavila desiatka karavanov a oddychujúcich turistov.

Pri pohľade na nábrežie
Zdroj: Jan Zemiar

Ivan priznal, že sa okamžite zamyslel nad tým, či je improvizovaný kemp v poriadku. Na mieste boli karavany označené so značkami rôznych krajín. Nechýbali ani rodiny s deťmi, užívajúce si Dunaj a výhľad na historickú Bratislavu. Bratislavčanovi Ivanovi to pri pohľade na novú atrakciu hlavného mesta vŕtalo neustále hlavou. Podarilo sa mu natrafiť na mestského policajta, ktorý ho svojou odpoveďou odrovnal. "Pán z mestskej polície mi povedal, že čo nie je zakázané je povolené. A že či tu niekde vidím značku, ktorá to zakazuje?" prezradil nemilo zaskočený Ivan.

Na kempovanie turistov v hlavnom meste sme sa preto opýtali mestských policajtov. Tí nás informovali, že organizácia dopravy v danom mieste je vo vecnej kompetencii príslušného správcu komunikácie, pozemku. "V danom mieste sa nenachádzajú dopravné značky zakazujúce alebo obmedzujúce vjazd určitých kategórií motorových vozidiel na tieto plochy," prezradila nám hovorkyňa bratislavských mestských policajtov Tatiana Kurucová.

Pri pohľade na nábrežie
Zdroj: Jan Zemiar

Ústretový prístup zo strany bratislavského magistrátu, tak Ivan aj mnohí ďalší musia rešpektovať a kempujúcich turistov akceptovať. Vodiči, ktorí sa rozhodnú tento priestor bezplatne využívať, sa totiž nedopúšťajú žiadneho dopravného priestupku.

Pri pohľade na nábrežie
Zdroj: Jan Zemiar
Pri pohľade na nábrežie
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: de
FOTO: Tip čitateľa
VIDEO: Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články