°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Ďalší zásah vládneho špeciálu: Doviezol známeho politika, bojuje o život

Zdroj: sita, archív
04.08.2017 11:57

BRATISLAVA - Len pred niekoľkými dňami zasahoval vládny špeciál a priviezol malé dievčatko z Egypta. Včera opäť priviezlo lietadlo pre politických prominentov slovenského dovolenkára z Grécka. A predvčerom musel zasahovať znova. Na Slovensko z Bruselu doviezol vo vážnom stave manžela europoslankyne Jany Žitňanskej Róberta. Toho zrazilo pred vyše dvomi mesiacmi auto a odvtedy je vo vážnom stave.


Vládny špeciál predvčerom popoludní previezol z Belgicka na Slovensko Róberta Žitňanského (40), manžela europoslankyne Jany Žitňanskej (43). Politik je v kritickom stave po tom, čo ho zrazilo auto. Počas celého letu bol pod drobnohľadom lekárov. Po prílete ho na bratislavskom letisku čakali dve sanitky. Informoval o tom portál noviny.sk.

Róbert Žitňanský
Ďalší zásah vládneho špeciálu:
Zdroj: sita, archív

Prevoz plánovali

Lietadlo pristálo na letisku Milana Rastislava Štefánika predvčerom o troch popoludní. Prevoz Žitňanského z Bruselu na Slovensko bol dlhodobo plánovaný. Pred odletom ešte pacient absolvoval lekárske prehliadky, aby bol schopný cestu zvládnuť.

Ďalší zásah vládneho špeciálu:
Zdroj: sita, archív

Momentálne sa nachádza podľa portálu v jednom zo zdravotných špecializovaných pracovísk v Bratislave.

Ďalší zásah vládneho špeciálu:
Zdroj: sita, archív

V Bruseli ho zrazilo auto

žitňanského zrazilo v belgickom Bruseli auto koncom mája tohto roka. Okamžite ho museli operovať. Odvtedy je jeho stav veľmi vážny. Europoslankyňa Žitňanská sa pre médiá nevyjadruje, stará sa o manžela.

Žitňanského manželka Jana
Jana Žitňanská
Zdroj: SITA / Viktor Zamborský

Žitňanský je známy ako politik, ekonomický analytik a publicista. V minulosti pôsobil v hnutí Daniela Lipšica NOVA.

Manželia Žitňanskí po boku Lipšica
Ďalší zásah vládneho špeciálu:
Zdroj: sita, archív

Len pred pár dňami dorazil vládny špeciál z Egypta, odkiaľ doviezol malého chlapčeka s vážnym zdravotným stavom. Navyše dnes zase priviezol z Grécka 25-ročného Michala, ktorý utrpel vážne zranenie krčnej chrbtice počas dovolenky v letovisku Katerini Paralia. Ide tak o tretí prípad za posledné dni, kedy vládny špeciál doviezol slovenského občana naspäť domov.


Galéria

Róbert Žitňanský Žitňanského manželka Jana Manželia Žitňanskí po boku

Nástroje k článku



ZDROJ: TMZ
FOTO: SITA, repro foto V JOJ, archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články