Sobota23. september 2023, meniny má Zdenka, zajtra Ľubor, Ľuboš

FOTO Takto bude vyzerať prvý mrakodrap v Bratislave

Zobraziť galériu (6)
(Zdroj: J&T REAL ESTATE)

BRATISLAVA - Výstavba v hlavnom meste sa vo veľkom rozmohla. Pripravovaný projekt pri najprestížnejšom nákupnom bulváre Eurovea naberá na obrátkach. V Bratislave by mal okrem mnohých atrakcií vyrásť aj prvý mrakodrap. Nové informácie a vizualizácie prezrádzajú o plánoch developerov viac.

Nákupné centrum Eurovea otvorilo svoje brány ešte v roku 2010. Od tej chvíle patrí medzi najobľúbenejšie bratislavské miesta. Promenáda plná reštaurácií a kaviarní, priestor pre deti, kiná, obchody, byty či administratívne priestory. Toto všetko komplex ponúka. Plány sú však oveľa väčšie. My vieme, čo čaká návštevníkov novo pripravovaného projektu. Výstavba Eurovea 2 má v pláne podporiť rozvoj Bratislavy ako modernej európskej metropoly na Dunaji.  

FOTO Takto bude vyzerať
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: J&T REAL ESTATE)

Polyfunkčný projekt Eurovea 2

Hlavnú časť tohto projektu bude spolu tvoriť 6 stavieb. Naplánované je rozšírenie nákupného centra, podzemná garáž, bytový dom na nábreží, dve administratívne budovy a obytná veža. Do druhej etapy je zahrnuté pokračovanie výškovo primeranej mestskej zástavby, ktorá sa bude pozvoľne zvyšovať smerom k mostu Apollo. "V jeho blízkosti plánujeme postaviť výškovú dominantu ako výrazný orientačný bod, ktorá bude mať 46 nadzemných podlaží," spresňuje detaily projektu Peter Korbačka, majiteľ komplexu.

FOTO Takto bude vyzerať
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: J&T REAL ESTATE)

Eurovea 2 je naplánovaná tak, aby dopĺňala už existujúci komplex prvej fázy. "Vďaka EUROVEA bratislavské nábrežie pred niekoľkými rokmi ožilo a druhou fázou iba podporíme a rozšírime to, čo si Bratislavčania v tejto lokalite tak veľmi obľúbili," poznamenal Korbačka. Rozpracovaný návrh má podľa našich informácií podporiť Dunaj ako výrazný fenomén formujúci urbanizáciu Bratislavy. Taktiež množstvo voľnočasových aj športových aktivít by malo mať podporujúci charakter.

FOTO Takto bude vyzerať
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: J&T REAL ESTATE)

Obľúbená a vyhľadávaná promenáda popri Dunaji sa tak po novom bude tiahnuť až k mostu Apollo. Svojim návštevníkom ponúkne nové športové zóny, obchody, služby, pracovné príležitosti, detské ihriská a širokú ponuku reštaurácií. "Cieľom všetkých týchto aktivít je umožniť obyvateľom Bratislavy priblížiť sa k Dunaju a vo väčšom meradle aktívne využívať jeho nábrežia," vysvetľuje filozofiu projektu Korbačka.

FOTO Takto bude vyzerať
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: J&T REAL ESTATE)

Bezproblémová dostupnosť

Nielenže je Eurovea vkusne vsadená do mestského prostredia, zároveň je aj vhodne napojená na mestskú hromadnú dopravu, cyklistické trasy a celomestskú dopravnú komunikáciu. Ani pri plánovaní projektu Eurovea 2 sa nezabudlo na verejnú dopravu, napojenie nových cyklotrás na už existujúce a doplnenie siete pre pohyb chodcov. Okrem nových cyklotrás sa tu vytvorí tzv. bike point, čím vznikne ideálne miesto oddychu a spoločensko-relaxačných aktivít. 

FOTO Takto bude vyzerať
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: J&T REAL ESTATE)

Eurovea 2 v číslach 

  Dnes Po rozšírení 
Rozloha územia 4,6 ha 8,5 ha
Nákupné centrum 59 000 m² 84 000 m²
Nábrežný park  8 400 m² 15 000 m²
Nábrežná promenáda  17 200 m² 23 200 m²
Kancelárie 24 500 m² 64 800 m²
Byty 235 722
Počet parkovacích miest  1 800  4 045
Detské ihriská  2 5
Multiplexové kino  9 kinosál 15 kinosál 

 

Viac o téme: VizualizáciaBratislavaEurovea
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu