°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Mladý Američan navštívil Oravu: VIDEO Úprimné hodnotenie Slovenska, ktoré vám otvorí oči

Youtuber sa tentoraz vybral na Oravu.
Youtuber sa tentoraz vybral na Oravu.
Zdroj: Youtube/Kult America
16.01.2017 11:59

BRATISLAVA – Video amerického youtubera, ktorý v novembri minulého roka v rámci cestovania do málo známych krajín navštívil Slovensko, vyvoláva u našinca rozporuplné pocity. Američan v ňom otvorene povedal to, čo trápi aj mnohých Slovákov.


Pravdou je, že o Slovensku ako krajine veľa neviem. Viem, že tu majú pekné termálne kúpaliská,“ povedal na úvod Youtube epizódy Kult America mladík, ktorý zavítal do stredoeurópskych končín, aby preskúmal, čo naša krajina cudzincom ponúka.

 

Známa francúzska TV nakrútila dokument o Slovensku: Sme krajina známa Ficovou politikou!

Mladý Američan navštívil Oravu:
Zdroj: Youtube/Kult America

Hovoril som s niekoľkými tínedžermi, ktorí sa hanbili rozprávať po slovensky,“ opísal. „Mojím jazykom veľmi hovoriť nevedeli a ja som nevedel hovoriť ich jazykom,“ pobavene dodal. Svoj najvtipnejší zážitok však spája s návštevou dedinskej toalety, kde ho vyrušil nejaký opilec, bez zábran otvoril dvere a vychrlil naňho: „Vypadni, potrebujem ísť cikať!“ Keď videl, že je obsadené, vybehol von a pocikal sa.

Mladý Američan navštívil Oravu:
Zdroj: Youtube/Kult America

Ako mladík priznal, Slovensko navštívil viackrát a vždy ho oslovilo. Páčia sa mu staré ošumelé domy, v ktorých už nikto nebýva. „Čo som veľmi rýchlo zistil, bolo to, že Slovensko nemá pre cudzinca veľa do očí bijúcich atrakcií,“ priznal. Doplnil však, že sme jedna z krajín s najkrajšou prírodou, akú kedy videl. Preto ho zarazilo, že uprostred takej nádhernej prírody chátrajú polorozpadnuté a špinavé priemyselné budovy.

Mladý Američan navštívil Oravu:
Zdroj: Youtube/Kult America

Na severe mladý cestovateľ navštívil Oravský hrad, ktorý označil za úžasný a rozprávkový. „Toto je niečo, čo normálny Američan neuvidí,“ komentoval. Dnu sa však nedostal, pretože prišiel mimo návštevných hodín, a tak aspoň zamieril do Oravíc, kde rád navštevuje termálny park.

Mladý Američan navštívil Oravu:
Zdroj: Youtube/Kult America

Slovensko Američan najviac pochválil za to, že sa mu zdá byť „absolútne nekomerčnou krajinou“. Nepotešili ho ale priúzke cesty s kamiónmi, ktoré sú v horských oblastiach zasnežené a neprejazdné. „Ľudia tam hore jazdia ako šialenci,“ zhodnotil, keď videl, ako dokážu vodiči na nebezpečných cestách predbiehať. Napokon svoju návštevu Slovenska zavŕšil v bazéne s termálnou vodou a dodal, že Slovensko je síce úžasné, ale počas návštevy treba selektovať, aby sa človek vyhol nepríjemným prekvapeniam. 

Galéria

Youtuber sa tentoraz vybral

Nástroje k článkuZDROJ: zhFoto a
VIDEO: Youtube/Kult America

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články