°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Víkendová predpoveď pre Slovensko: Počasie sa u nás vybúri, ale zahreje nielen pri srdci!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock
30.04.2015 14:30

BRATISLAVA – Po víchrici a výdatných zrážkach, ktoré sa v strede týždňa prehnali naším územím, nás meteorológovia upozorňovali na chladný a daždivý víkend. Vyzerá to však tak, že počasie by nemuselo mať až takú dramatickú dohru a prvé májové dni by mohli sprevádzať aj slnečné lúče a vyššie teploty.


Štvrtok

Zo strednej Európy sa k nám presúva stred tlakovej výše a bude pokračovať ďalej na severovýchod. Preniká k nám teplejší vzduch, ktorý však prinesie popoludňajšie pribúdanie oblačnosti. Večer môže ojedinele spŕchnuť. Najvyššia denná teplota dosiahne 14 až 20 stupňov Celzia, vo výške 1500 m však len okolo 5 stupňov Celzia. Viať bude južný vietor do 5 m/s (20 km/h).

Víkendová predpoveď pre Slovensko:
Zdroj: Predpovede.sk

Piatok

Cez strednú Európu ďalej na východ bude postupovať plytká brázda nízkeho tlaku. V noci bude prevažne polooblačno, cez deň by mala od západu pribúdať oblačnosť a na mnohých miestach meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu očakávajú dážď alebo prehánky. Nočná teplota klesne na 7 až 2 stupne Celzia, denná dosiahne 15 až 20, na severozápade okolo 12 stupňov Celzia. Fúkať má prevažne západný vietor rýchlosťou 3 až 7, na severe ojedinele v nárazoch okolo 15 m/s (10 až 25, nárazy 55 km/h) a popoludní bude slabnúť.

Víkendová predpoveď pre Slovensko:
Zdroj: Predpovede.sk

Sobota

Cez Slovensko sa nad Ukrajinu presunie brázda s frontálnym systémom a prinesie veľkú oblačnosť až zamračené, na mnohých miestach dážď a prehánky. Popoludní by už mala od západu oblačnosť ubúdať. Nočná teplota dosiahne 10 až 5 stupňov, denná 16 až 21 stupňov Celzia, na severe miestami aj chladnejšie. Viať by mal slabý, cez deň od západu postupne silnejúci západný až severozápadný vietor rýchlosťou 5 až 10, v nárazoch 15 až 20 m/s (15 až 30,nárazy 55 až 70 km/h).

Víkendová predpoveď pre Slovensko:
Zdroj: Predpovede.sk

Nedeľa

V chladnejšom vzduchu sa k nám rozšíri od západu vyšší tlak. Cez deň bude malá, popoludní na západe zväčšená oblačnosť. Nočná teplota klesne na 6 až -1 stupeň Celzia, denná vystúpi na 14 až 20 stupňov Celzia.

Víkendová predpoveď pre Slovensko:
Zdroj: Predpovede.sk

Podrobnú predpoveď počasia nájdete na Predpovede.sk


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: SHMÚ, zh
FOTO: Thinkstock, predpovede.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články