Na Slovensku vyčíňa podvodník v obleku: FOTO jeho falošnej vizitky, obete si vyberá náhodne! | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Na Slovensku vyčíňa podvodník v obleku: FOTO jeho falošnej vizitky, obete si vyberá náhodne!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock
14.03.2015 10:58

BRATISLAVA – Hovorí česky, ale s nápadným talianskym prízvukom a jazdí na luxusnom aute. Dokonalý podvodník vyzerá na nerozoznanie od seriózneho obchodného zástupcu. Niektorí z jeho zákazníkov už podali trestné oznámenie na polícii.


Doteraz podalo na podvodného obchodného zástupcu trestné oznámenie na polícii šesť ľudí, naposledy sa s ním stretli v Smižanoch vo štvrtok 12. marca. Prezentuje sa ako zástupca spoločnosti Honda a „disponuje falošnými katalógmi spoločnosti, záručnými listami, oblečením s logom Honda Slovakia, perami i pečiatkou. Produkty, ktoré predáva, sú lacnými napodobeninami produktov značky Honda,“ upozornil Michal Moravanský z menovanej spoločnosti.

Vizitka falošného obchodného zástupcu
Na Slovensku vyčíňa podvodník
Zdroj: Honda

Vyzerá to tak, že obchodník si svoje obete vytipuje náhodne. Navštevuje malé stavebné spoločnosti a malé firmy, alebo osloví bežných ľudí, záhradkárov, rybárov a podobne. Vydáva sa za riaditeľa obchodných zástupcov Honda na Slovensku, prípadne vystupuje ako taliansky manažér predajcov Honda pre ČR a SR,“ doplnil Moravanský.

Oklamaným zákazníkom poskytuje aj falošné katalógy
Na Slovensku vyčíňa podvodník
Zdroj: Honda


Podvodník štíhlej postavy hovorí česky, s talianskym prízvukom, je asi 190 cm vysoký, má krátke sivé vlasy a opálenú pokožku. Nosieva oblek a dioptrické okuliare. „Jazdí na vozidle Audi Q3  sivej farby, ŠPZ začína skratkou BL,“ dodal Moravanský.

Predáva lacné napodobeniny
Na Slovensku vyčíňa podvodník
Zdroj: Honda


Galéria

Ilustračné foto Vizitka falošného obchodného zástupcu Oklamaným zákazníkom poskytuje aj Predáva lacné napodobeniny

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Thinkstock, Honda

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články