Slovenské cesty sú zjazdné, ale pozor na kašovitý sneh | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Slovenské cesty sú zjazdné, ale pozor na kašovitý sneh

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
07.02.2015 09:58

BRATISLAVA - Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, okrem úsekov rýchlostných ciest PR3 Budimír - Košice a R2 Košice, Pereš - Košice, Most VSS a R4 Kechnec - Milhosť, na ktorých sa nachádza miestami vrstva kašovitého až utlačeného snehu do 1 cm.


Cesty I., II. a III. triedy na území SR majú povrch vozoviek prevažne suchý až mokrý, alebo pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke 1 až 5 cm, na cestách nižších tried v okresoch Rožňava, Žiar nad Hronom až do hrúbky 10 až 15 cm. 

Horské priechody (HP) majú povrch vozoviek prevažne vlhký až mokrý, okrem horských priechodov Súľová, Besník, Čertovica a Grajnár, ktorých povrch vozoviek je pokrytý vrstvou miestami kašovitého až kašovitého snehu do hrúbky 1 až 3 cm a horských priechodoch Veľké Pole, Vrchslatina, Vernár, Cukmantel, Herlianske Sedlo, Makov, Ďurďošík a Huty, ktorých povrch vozoviek je pokrytý vrstvou miestami utlačeného až utlačeného snehu do hrúbky 1 až 3 cm (Veľké Pole a Vrchslatina do 5 cm). Na HP Zbojská je miestami zľadovatený sneh do 3 cm. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články