Pondelok29. december 2025, meniny má Milada, Nátan, zajtra Dávid

V Smere chcú, aby zostal

Robert Fico chce, aby v budúcich voľbách viedol Smer niekto iný.
Robert Fico chce, aby v budúcich voľbách viedol Smer niekto iný.

BRATISLAVA - Premiér a predseda Smeru je presvedčený, že do ďalších parlamentných volieb, ktoré sa budú konať o tri a pol roka, povedie najsilnejšiu koaličnú stranu iný predseda.

Plánuje vzdať sa postu predsedu strany a chce sa naplno venovať len povinnostiam vo svojej vláde. V kuloároch strany sa však už preberá stratégia, ako Fica presvedčiť, aby na svojom poste zostal. „Ak ja naozaj, a teraz to nepreháňam, sa musím venovať 12 - 13 hodín denne vládnym povinnostiam, tak asi ťažko mi zostáva primerané množstvo času na veci stranícke,“ vyhlásil Fico, ktorý je presvedčený, že do ďalších volieb už budú mať túto otázku vyriešenú.

Premiér síce neprezradil, kto by mal po ňom prevziať post predsedu Smeru, v zákulisí sa však hovorí o jeho najvernejších. Budúci predseda by mal vzísť z kandidátov Robert Kaliňák, Pavol Paška a Marek Maďarič. „Môže sa otvoriť nejaká diskusia v najbližších rokoch. Nemyslím si, že by som sa tým mal teraz zaoberať,“ povedal podpredseda Smeru Robert Kaliňák.

V najsilnejšej vládnej strane, s ktorou podľa prieskumu sympatizuje takmer každý druhý Slovák, sa však podľa našich informácií budú snažiť presvedčiť Fica, aby funkciu šéfa Smeru nezložil.
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu