°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Slovenskí vojaci v Afganistane: Opäť boli terčom útoku!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.11.2013 19:33

BRATISLAVA - Slovenskí vojaci v Afganistane boli opäť terčom útoku. Vojaci strážili vstupnú bránu na základni v Kandaháre, neznámy Afgánec sa pokúsil na aute preraziť obranné zátarasy. Informovala o tom televízia Markíza vo svojom večernom spravodajstve.


"Vodič vozidla nerešpektoval svetelné značenie signalizujúce povolenie vjazdu," povedal pre televíziu veliteľ slovenského kontingentu v Afganistane Peter Ondrejka. Po tom, ako vodič ignoroval pokyny, boli vojaci nútení použiť zbraň. Obávali sa, že môže ísť o auto naložené výbušninami.

"Boli použité v rámci eskalácie sily najskôr výstražné znamenia na zastavenie vozidla, potom bola použitá služobná zbraň. V súčasnej dobe pretrváva zvýšené riziko hrozieb útokov vykonávaných ručnými zbraňami a hlavne použitím vozidiel naložených výbušninami," uviedol Ondrejka.

O veľkom riziku v Afganistane svedčí podľa televízie Markíza aj nedávny útok na našich vojakov, pri ktorom zahynul Daniel Kavuliak a ďalší dvaja boli vážne zranení. Naši vojaci sa napriek hrozbám z Afganistanu stiahnuť neplánujú, dodala televízia.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články