Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Na východe tiekla krv: V osade sa bili tyčami a hádzali po sebe dosky!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.08.2013 14:55

KOŠICE - V osade v Krompachoch je aktuálne policajná akcia. Došlo tam totiž k nepokojom a k hromadnej bitke. "Hneď ako to situácia dovolí, budeme o udalostiach v Krompachoch informovať," uviedla košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.


V sobotu o 20:15 vyslal operačný dôstojník OR PZ v Michalovciach policajné hliadky do osady na Mlynskú ulicu v Michalovciach, kde údajne dochádzalo k hromadnej bitke a narúšaniu verejného poriadku.

"Po príchode na miesto hliadky zistili, že skupina približne 100 miestnych obyvateľov vyzbrojených železnými tyčami a palicami sa fyzicky napáda, pričom hádžu po sebe palice a dosky," uviedla Mésarová. Zároveň zistili, že miestneho 27-ročného niekto pichol nožom do ramena. Zraneného muža lekári ošetrili v michalovskej nemocnici a prepustili do domáceho liečenia.

"Počas služobného zákroku jeden muž z rozvášneného davu bezdôvodne udrel dreveným predmetom policajta po temene hlavy a spôsobil mu povrchové poranenie hlavy bez práceneschopnosti," dodal hovorkyňa. Útočník podľa nej využil situáciu, keď sa policajt na krátku dobu otočil k davu chrbtom. 

Polícia podľa Mésarovej situáciu v osade upokojila bez použitia donucovacích prostriedkov a miestni osadníci sa rozišli. Potom policajti dianie v osade naďalej monitorovali. Krátko pred 23:00 vyšli na ulicu dvaja muži ozbrojení palicou a tyčou. Vykrikovali a rušili nočný pokoj. Policajná hliadka ich vyzvala, aby upustili od protiprávneho konania.

Výzvu neuposlúchli a jeden z mužov sa dal na útek. Dvojicu 26-ročného a 42-ročného muža policajti za použitia donucovacích prostriedkov zaistili a eskorotovali na policajné oddelenie k ďalším úkonom. Podľa polície sa dopustili priestupku proti verejnému poriadku.

Po tomto incidente bola situácia v osade pokojná, pričom už polícia nezaznamenala narušenie verejného poriadku. V súvislosti s útokom na policajta vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach začal trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články