Feministky sa nahnevali na hokej: Zo žien urobili prsnatý tovar! | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Feministky sa nahnevali na hokej: Zo žien urobili prsnatý tovar!

Robí hokejista nahej žene v submisívnej polohe telesnú prehliadku?
Robí hokejista nahej žene v submisívnej polohe telesnú prehliadku?
09.05.2011 14:55

BRATISLAVA - Roztrpčené aktivistky sa obuli do športu, ktorým v týchto dňoch žije celé Slovensko. Podľa nich sú reklamy na hokej sexistické a ženy degradujú do submisívnej polohy pŕs či zadkov, ktoré sú vhodné akurát tak na roznášanie piva.


Feministky sa preto rozhodli vyhlásiť súťaž o najútočnejší sexizmus spojený s majstrovstvami sveta v hokeji s názvom Sexistický puk."Majstrovstvá sveta v hokeji prinášajú radosť i sklamanie z hokejových výkonov, ale aj udalosti a reklamy, ktoré upevňujú a prehlbujú nerovnosti medzi ženami a mužmi v spoločnosti," argumentuje Zuzana Maďarová z feministky.sk.

Do súťaže sa dostalo päť hokejových sexizmov - štyri reklamy a súťaž krásy. Odovzdať hlas je možné do 15. mája. "Cieľom súťaže je poukázať na problematické zobrazovanie žien a mužov v médiách," uviedla Maďarová.

Veľká časť reklám podľa združenia komunikuje prostredníctvom zjednodušených predstáv o vlastnostiach a úlohách žien a mužov. Práve na týchto stereotypných predstavách stavia sexizmus - presvedčenie o menejcennosti jednej zo skupiny pohlaví, v našej spoločnosti väčšinou o menejcennosti žien.

"V súťažných reklamách sú ženy sexuálnym objektom, doplnkom ponúkaného tovaru, ich účelom je pútať pozornosť mužov," vysvetľuje Maďarová. 


Galéria

Futbal či hokej... zdá

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Facebook, feministky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články