Pondelok, 21. máj 2018. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Bezpečný internet

Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »

Zasvätíme vás do tajov mystery shoppingu

Zasvätíme vás do tajov

12.06.2012 11:52

Čo to vlastne je? Tento pojem nemá presný slovenský ekvivalent. Všeobecne platí, že je to manažérsky nástroj, ktorý slúži k identifikácii nedostatkov v určitých procesoch alebo službách. Je používaný najmä za účelom zistenia informácií o produktoch a službách a veľmi úspešne sa aplikuje aj ako účinná forma boja proti počítačovej kriminalite. viac »


Prečo záleží na softvérovej licencii?

Softvér

05.06.2012 09:00

Treba si uvedomiť, že vývoj softvéru je tímovou prácou, v ktorej sa spájajú kreatívne nápady a talent programátorov, textárov a grafikov. A rovnako ako väčšina iných diel, akými sú napríklad knihy, hudba či filmy, aj softvér je chránený autorským zákonom t.j. je autorským dielom. viac »


Čo je softvérové pirátstvo a ako sa dá proti nemu bojovať?

Business Software Alliance

31.05.2012 11:16

Softvérové pirátstvo je je neoprávnené používanie softvéru, ktorý je chránený autorským právom. K pirátstvu môže dochádzať pri kopírovaní, sťahovaní, zdieľaní alebo aj pri samotnom predaji softvéru. Ďalšou častou formou pirátstva je inštalácia viacerých kópií softvéru do osobných alebo pracovných počítačov nad rámec zakúpenej licencie. viac »


Vieme ako vyzerá počítačový pirát a kde vyčíňa najviac

Vieme ako vyzerá počítačový

22.05.2012 08:00

Sľúbili sme Vám priblížiť detaily najnovšej IDC štúdie spoločnosti BSA o tom, ako sú na tom jednotlivé krajiny sveta, vrátane Slovenska, čo sa týka miery počítačového pirátstva. viac »


Polovica celosvetových užívateľov PC sa dopúšťa softvérového pirátstva

Polovica celosvetových užívateľov PC

15.05.2012 13:50

Softvérové pirátstvo je fenoménom dnešných dní. Dokonca boj o zníženie miery počítačovej kriminality sa dostal prvýkrát aj do programového vyhlásenia vlády SR. Poukazuje to na závažnosť tohto problému, keďže vďaka „krádeži“ a využívaniu nelegálneho softvéru sa ekonomika a národné hospodárstvo ročne okráda o niekoľko miliónov euro. Softvér pritom kradnú ... viac »


Ako ochrániť deti pred nástrahami internetu

Ako ochrániť deti pred

20.02.2009 16:10

Pri príležitosti Dňa bezpečného internetu pre Vás internetový portál Zoznam.sk pripravil rubriku prinášajúcu rady a tipy, ako ochrániť svoje deti pre e-ohrozeniami, ktoré na ne striehnu na internete. Bude Vás informovať o minimalizovaní rizika, ktoré so sebou používanie internetu prináša. Svoje otázky môžete zasielať na e-mailovú adresu viac »


1. časť slovník - akronymy

1. časť slovník -

20.02.2009 16:00

Ponúkame vám slovník základných internetových pojmov. Pre prehľadnosť sme ich rozdelili na tri skupiny: viac »


2. časť slovník emotikony – smajlíky

2. časť slovník emotikony

20.02.2009 15:46

viac »


3. časť slovník - terminológia slov

3. časť slovník -

20.02.2009 15:44

viac »


10 rád ako sa správať na internete bezpečne

10 rád ako sa

09.02.2009 09:13

viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Ski Jump Mania Penguins

Ski Jump Mania Penguins

Že tučniaci nevedia lietať? V Ski Jump Mania Penguins vedia. Skáč, leť a vyhrávaj!Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.