Bojujme proti korupcii | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Bojujme proti korupcii

ROZHOVOR Hrdinka, ktorá sa postavila systému korupcie: Mladí musia vytrvať, dokážu veľké veci

Zuzana Hlávková

Zuzana Hlávková

FotoVideo
09.12.2017 14:15

BRATISLAVA - Zuzana Hlávková odhalila jeden z najväčších škandálov súčasnej vlády, ktorý sa odohral na ministerstve zahraničných vecí. Odhalila pozadie netransparentnej súťaže v rámci predstavenia predraženého loga predsedníctva. Napriek tomu sa nevzdáva, v boji proti korupcii stále pokračuje. Mladých vyzýva, aby vytrvali a pokračovali vo vyvíjaní tlaku ... viac »

Slovensko patrí v korupcii k najhorším na svete: Najviac mu podľahli učitelia, lekári a úradníci

Ilustračné foto

09.12.2016 14:00

BRATISLAVA - Dnešný deň je vyhlásená za Medzinárodný deň boja proti korupcii. Pozreli sme sa na korupčné prípady, ktoré v poslednom roku otriasali našimi médiami. Slovensko opakovane obsadzuje najhoršie priečky prieskumov, ktoré poukazujú na škandalóznu situáciu v spoločnosti. viac »


Prieskum verejnej mienky: Korupciu by polícii oznámila polovica Slovákov

Korupcia

08.12.2016 16:00

BRATISLAVA - Presná polovica občanov Slovenska (50 %) by našla odvahu oznámiť korupciu vo svojom okolí v prípade, ak by mali istotu primeranej ochrany. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Nadáciu Zastavme korupciu pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii vykonala agentúra Focus. Agentúra v rámci prieskumu zbierala dáta v ... viac »


Prieskum prináša pozitívne výsledky: Miera dôveryhodnosti v slovenskú justíciu vzrástla o 11 percent

Prieskum prináša pozitívne výsledky:

19.10.2016 23:00

BRATISLAVA – Slovenská verejnosť začína o čosi viac veriť v slovenské súdy a súdnictvo. Miera jej dôveryhodnosti v slovenskú justíciu vzrástla oproti minulému roku o 11 percent, pričom zároveň o 14 percent klesol počet ľudí, ktorí stále súdom nedôverujú. Vyplýva to z výsledkov septembrového reprezentatívneho prieskumu na vzorke 1014 respondentov, ktorý ... viac »


Začal veľký prieskum o slovenskom súdnictve: Dôveryhodnosť je na bode mrazu

Začal veľký prieskum o

15.09.2016 10:00

BRATISLAVA - Začal sa zber dát pre reprezentatívny prieskum o slovenskom súdnictve. Prieskum je jedným z najrozsiahlejších prieskumov zameraných na oblasť justície v posledných rokoch. viac »


Hlavným problémom korupcie je beztrestnosť mocných politikov a podnikateľov, tvrdí Šípoš

Gabriel Šípoš

17.06.2016 08:00

BRATISLAVA – Zákon na ochranu oznamovateľov, ktorí nahlásia korupciu, v praxi nefunguje. Ako povedal dnes na tlačovej konferencii v Bratislave riaditeľ organizácie Transparency International Slovensko (TIS) Gabriel Šípoš, keď bol zákon v minulom volebnom období schválený, premiér aj minister vnútra ho spomínali ako jeden zo zákonov protikorupčného boja. viac »


Američania ocenili bojovníkov za ľudské práva a proti korupcii: Medzi nimi aj naša poslankyňa

Americký charge d´Affairs Liam

29.05.2016 20:10

BRATISLAVA - Veľvyslanectvo USA v Bratislave tento týždeň po piatykrát udelilo ocenenia v oblasti ľudských práv. Cenu Ochranca ľudských práv získal riaditeľ EduRoma Vlado Rafael. Cenu za boj proti korupcii si odniesla blogerka a teraz aj poslankyňa NR SR Veronika Remišová. viac »


Ambasáda ocenila bojovníkov za ľudské práva a proti korupcii: Medzi nimi aj Remišová

Veronika Remišová

29.05.2016 10:00

BRATISLAVA - Veľvyslanectvo USA v Bratislave tento týždeň po piatykrát udelilo ocenenia v oblasti ľudských práv. Cenu Ochranca ľudských práv získal riaditeľ EduRoma Vlado Rafael. Cenu za boj proti korupcii si odniesla blogerka a teraz aj poslankyňa NR SR Veronika Remišová. viac »


Prieskum ukázal krutú pravdu: Za nezákonné konanie politikov nie je vyvodená zodpovednosť

Zuzana Čaputová

08.02.2016 11:00

BRATISLAVA - Len v malom počte prípadov, resp. nikdy nie je vyvodená zodpovednosť voči politikovi, ktorý sa dopustil nezákonného konania. Myslí si to 77 percent ľudí v prieskume agentúry Focus, ktorý si dala vypracovať iniciatíva Štrngám za zmenu pred marcovými parlamentnými voľbami na vzorke 1 004 respondentov. viac »


Slovákov táto správa rozhodne nepoteší: Vnímanie korupcie je u nás stále veľmi vysoké

Slovákov táto správa rozhodne

27.01.2016 14:35

BRATISLAVA - Vnímanie korupcie je podľa Transparency International Slovensko (TIS) u nás stále veľmi vysoké. Podľa medzinárodného rebríčka vnímania korupcie skončilo Slovensko za rok 2015 na 50. až 53. mieste spolu s Chorvátskom, Maďarskom a Bahrainom. Ide teda o zhoršenie o dve miesta oproti roku 2014. Podľa organizácie je to piate najhoršie umiestnenie ... viac »


Vnímanie korupcie je na Slovensku stále veľmi vysoké

Obálka s peniazmi

27.01.2016 13:05

BRATISLAVA - Vnímanie korupcie je podľa Transparency International Slovensko (TIS) u nás stále veľmi vysoké. Podľa medzinárodného rebríčka vnímania korupcie skončilo Slovensko za rok 2015 na 50. až 53. mieste spolu s Chorvátskom, Maďarskom a Bahrainom. Ide teda o zhoršenie o dve miesta oproti roku 2014. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.