Štvrtok, 19. január 2017. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Knižné Bleskovky

Temné zákulisie politiky

pred 8 hodinami

Krátky pád je politický triler, ktorý mal hneď po vydaní mimoriadne pozitívne reakcie a kritiky. V decembri 2015 sa stal knihou mesiaca na Amazone aj na Goodreads. Ide o prvý príbeh zo série s Gibsonom Vaughnom. viac »

Leonardo da Vinci? Alebo Michelangelo?

Leonardo da Vinci? Alebo

pred 13 hodinami

Tento príbeh o zabudnutom súperení Leonarda a Michelangela vás chytí za srdce a budete si ho vychutnávať po poslednú stranu. Dvaja renesanční géniovia, ktorých aj dnes, po vyše päťsto rokoch, obdivuje celý svet. viac »


Jesť alebo nejesť po cvičení?

Jesť alebo nejesť po

včera o 18:30

Každý z vás vie, že bez dostatočného množstva bielkovín svalovú hmotu nevybudujete. Rovnako viete, že bez sacharidov ako dôležitého zdroja energie, cvičenie vo fitness stráca účinok. Pri stravovaní však ide vo fitness o oveľa viac, ako len o získanie „surovín“ na výstavbu a regeneráciu svalstva a rýchlych zdrojov energie. To, čo zjete pred a po tréningu ... viac »


Sú to múdre a silné ženy

Sú to múdre a

včera o 15:30

Tridsiatnička Simona stratila všetko, čo bolo pre ňu dôležité: nečakane jej zomrela matka, vzápätí prišla o prácu a opustil ju dlhoročný milenec. Chtiac-nechtiac zbalila svoj mestský život do kufra a presťahovala sa na vidiek, do starého penziónu uprostred jabloňového sadu, v ktorom vyrastala ona, jej matka, stará mama a rad prababičiek. viac »


Rodičia, nezbláznite sa z rodičovstva!

Kniha Menej je viac

16.01.2017 19:00

Aj vy máte občas pocit, že vám to ako rodičovi všetko prerastá cez hlavu? Množstvo povinností, starosti v práci a málo času na deti. A ak, tak ste napätí, vystresovaní, niekedy dokonca aj vypeníte, lebo je toho naozaj príliš. Máme pre vás tip – vyskúšajte minimalistické rodičovstvo. Aj pri výchove a starostlivosti o deti totiž platí – Menej je viac. viac »


Ako dobre poznáte Slovensko?!

Ako dobre poznáte Slovensko?!

16.01.2017 16:00

Hra Poznáš Slovensko? je putovaním po Slovensku na dvoch ilustrovaných herných plánoch. Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať Slovensko a naučiť sa o ňom viac, ako sú bežné informácie. viac »


Naučte sa Umenie sebapoznania

Kniha Umenie sebapoznania

16.01.2017 12:00

Osloboďte sa od iluzórnych presvedčení a žite autenticky. Takto by asi znelo motto novej knihy dona Miguela Ruiza Jr. Spojením múdrosti rodinnej tradície s poznaním, ktoré získal na osobnej ceste, pomáha druhým pri hľadaní a uskutočňovaní vlastnej cesty k osobnej slobode. Vychádza pritom z rodinných tradícií a z bohatého duchovného dedičstva starých ... viac »


Skvelé rady do života

Kniha Krásne maličkosti

15.01.2017 13:00

Knižka Krásne maličkosti vás očarí svojou priamosťou a otvorenosťou, no nechýba jej ani primeraná dávka humoru, bez ktorého by to v živote určite nešlo. Autorka Cheryl Strayedová je americká esejistka a spisovateľka, ktorá sa preslávila knihou Divočina. Tú preložili do 28 svetových jazykov a stala sa predlohou filmu nominovaného na Oscara. viac »


Amerika: Z boháča chudákom

Kniha Wangovci verzus svet

15.01.2017 11:00

Keby neboli dejiny, vôbec by tu nebol. Bol by tam, žil by na pôde svojich predkov, ktorá mu právom prináležala, rozmaznávali by ho ako princa v hodvábnom šate, písal by neslušné, no remeselne brilantne zvládnuté básne, žartoval by so slúžkami, vyberal by desiatky od svojich roľníkov a tí by mu ďakovali za to, že im nechal v chudobných domácnostiach ... viac »


Dobrodružný príbeh Cestovateľ

Kniha Cestovateľ

14.01.2017 13:00

Cestovateľ je dobrodružný fantasy príbeh, v ktorom sa hlavná hrdinka, husľová virtuózka Etta Spencer, náhle a prekvapivo ocitá v neznámom svete, míle a storočia od svojho domova. Po tom, čo ju cudzie dievča sotí cez priechod v čase, Etta zisťuje, že patrí do známej rodiny, ktorá má dar cestovať časom. Ocitá sa na lodi uprostred mora a netuší, čo ju čaká. viac »


Julinka a zvierací záchranári

Kniha Zasnežená červienka

14.01.2017 11:00

Deti milujú zvieratká a najradšej by mali doma aspoň jedno. A ak by sa dalo, aj viac. A detskí čitatelia milujú rôzne série. Táto patrí rozhodne medzi najobľúbenejšie. Prináša príbehy zo skutočného života, ktoré deti nielen zaujmú, pobavia, ale všeličo sa pri nich naučia. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?