Štvrtok, 24. máj 2018. Meniny má Ela, zajtra Urban.

Francúzskemu magazínu na životoch nezáleží: Opäť vydal Mohamedove karikatúry

Ilustračné foto
Ilustračné foto
02.01.2013 12:53

PARÍŽ - Francúzsky satirický magazín Charlie Hebdo vydal dnes špeciálne 64-stranové číslo obsahujúce komiks o živote proroka Mohameda, informovala agentúra DPA.


Týždenník zverejnil karikatúry Mohameda aj v septembri minulého roka, čo spôsobilo celosvetové protesty moslimov a zatvorenie niektorých francúzskych inštitúcií v zahraničí, pretože pre moslimov znamená vyobrazenie proroka Mohameda urážku.

"Nie je nevyhnutné prilievať olej do ohňa," povedala v reakcii hovorkyňa francúzskej vlády Najat Vallaudová-Belkacemová pre stanicu France 2. "Ak chcú byť ľudia šokovaní, budú šokovaní," uviedol cez víkend šéfredaktor magazínu Stéphane Charbonnier.

V septembri 2012 vypukli protesty moslimov kvôli zverejneniu nízkorozpočtového súkromného filmu z USA, v ktorom bol prorok Mohamed predstavený ako krvilačný sukničkár a pedofil. Hnev, ktorý film vyvolal, vyústil do útokov na americké a západné veľvyslanectvá.

Aj v roku 2005 vypukli masové demonštrácie v moslimskom svete po tom, čo dánske noviny Jyllands-Posten zverejnili 12 karikatúr proroka Mohameda.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: naturoforums.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články