Sobota, 21. apríl 2018. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

Autor legendárneho hitu je v kritickom stave: Vážna autonehoda!

Colin Vearncombe
Colin Vearncombe
14.01.2016 17:00

LIVERPOOL - Anglický spevák a skladateľ Colin Vearncombe, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Black, je v kritickom stave po tom, ako mal v Írsku autonehodu. Autor hitu Wonderful Life utrpel vážne poranenia hlavy, pričom lekári ho museli uviesť do umelého spánku. Správu potvrdil Vearncombeov hovorca, podľa ktorého budú hudobníkovi niekoľko dní podávať silné sedatíva.


"Momentálne nie je jasné, ako to dopadne. Vieme, že on aj jeho rodina ocenia vaše myšlienky a nádej v jeho uzdravenie," dodal.

Päťdesiattriročný rodák z Liverpoolu sa do povedomia verejnosti zapísal vďaka spomínanému hitu Wonderful Life z jeho rovnomenného debutového albumu (1987), ktorý sa umiestnil na tretej priečke britského albumového rebríčka.

Nadviazal naň štúdiovkami ako napríklad Comedy (1988), Black (1991), Are We Having Fun Yet? (1993), The Accused (1999), Smoke Up Close (2002), Between Two Churches (2005), The Given (2009), Water On Stone (2013) či naposledy nahrávkou Blind Faith, ktorú vydal minulý rok. Na konte má tiež reedíciu albumu Wonderful Life (2013) a päť kompilácií. Medzi jeho zrejme najznámejšie skladby patria tiež Sweetest Smile, Everything's Coming Up Roses, I'm Not Afraid či You're A Big Girl Now. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: youtube.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články