Utorok, 24. apríl 2018. Meniny má Juraj, zajtra Marek.

Novoročný omyl na FOTO pobavil celú rodinu: Návrat do budúcnosti, potom vyšla najavo pravda

Každý deň sa dozvieme niečo nové
Každý deň sa dozvieme niečo nové
04.01.2016 21:01

BRATISLAVA - Minulý rok kúpil náš čitateľ Rastislav víno, ktoré odkladal až do tohtoročnej novoročnej oslavy. Počas nej si všimol, že s fľašou niečo nie je v poriadku. Ale vysvetlenie chyby bolo ešte sofistikovanejšie a poučné aj pre nás ostatných.


Vaše tipy

„Takéto víno sme pili 2. 1. 2016. Návrat do budúcnosti po slovensky! Všimnite si dátum plnenia,“ napísal nám do redakcie Rasťo. Ako dodal fajnšmeker, víno kupoval minulý rok priamo v predajni spoločnosti v Topoľčiankach. „Víno sme pili spolu s kmotrovcami u nás doma. A vtedy sme si to všimli,“ poukázal Rasťo na etiketu, na ktorej bol uvedený dátum plnenia 14. 4. 2016.

Alkohol odráža vašu povahu: Rady zvádzate alebo ste zarytá puritánka verná klasike?

S cieľom objasniť vínnu záhadu sme sa obrátili na priamo na výrobnú spoločnosť. Najprv sme si mysleli, že ide o chybnú sériu, ale potom sme odhalili tajomstvo, ktoré znalci vín dobre poznajú. „V skutočnosti bolo víno plnené 16. 4. 2014. Náš dátum plnenia je uvedený vo formáte rok/mesiac/deň. Je to obrátený dátum a uľahčuje nám skladovú evidenciu, keď pod prvým číslom (rokom) evidujeme všetky výrobky plnené v danom roku,“ vysvetlil pre Topky  Adam Žilík z marketingového oddelenia Vinárskych závodov Topoľčianky.

Novoročný omyl na FOTO


Galéria

Každý deň sa dozvieme

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články