Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Tento bezdomovec vás rozplače: Nepozná noty, ale hrá ako boh!

David svojou hrou dojíma ľudí k slzám
David svojou hrou dojíma ľudí k slzám
16.12.2013 20:00

VANCOUVER - David Welsh z Kanady si pomaly ani nepamätá, kedy mal naposledy strechu nad hlavou. Už roky sa pretĺka ulicami Vancouveru a prežíva zo dňa na deň. Ani zlá životná situácia mu však nezabránila v tom, aby sa nevenoval svojmu najväčšiemu koníčku - hre na klavír. A ide mu to sakramentsky dobre!


Päťdesiatročný Welsh sa narodil v Iowe, ale pred viac ako desiatimi rokmi odišiel na severozápad. Hoci nikdy nemal poriadny domov, rodinu ani majetok, tvrdí, že je aj tak bohatý. Jeho najväčším darom je viera a talent, ktorým ho vraj obdaril Boh.

Ľudia, ktorí ho už počuli hrať na klavíri, nemôžu inak, ako mu dať za pravdu. Nedávno doslova omráčil zákazníkov v jednom miestnom bazare, kde si sadol za staré piano a začal hrať. Akonáhle položil svoje skrehnuté prsty na klávesy, všetci naokolo stíchli a započúvali sa do nádherných tónov.

Obdivuhodné pritom je, že David nepozná noty a nikdy ani nechodil na žiadne lekcie klavíra. "Vždy zahrám len to, čo počujem vo svojej hlave. Inak to neviem," povedal. "Ľudí jeho hudobné vystúpenie dojalo k slzám. Natáčali si ho na mobilné telefóny. Hanbím sa za to, že keď vstúpil do obchodu, mal som voči nemu predsudky," dodal majiteľ predajne James Maynard.


Nástroje k článkuZDROJ: npFoto a
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články