Nedeľa, 27. máj 2018. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Američan zložil pieseň Slovákom: Hit, ktorý nemá hlavu ani pätu, no ľudia ho milujú!

"Koľko je hodín? Deväť!"
01.02.2013 19:50

BRATISLAVA – Zahral nám na strunu! Mladý Američan Mark Christensen z Kalifornie si získal srdcia Slovákov pesničkou, ktorú sám zložil, naspieval a zavesil na internet. Chytľavý song s názvom „Deväť – Pieseň pre Slovákov“ síce nemá ani hlavu ani pätu, no každý, kto si ju vypočuje, si ju ihneď zamiluje.


Pieseň, ktorá sa okamžite stala hitom, obsahuje zmes fráz, ktoré mladík z Ameriky žijúci na Slovensku zrejme pochytal od slovenských kamarátov. Mark za zvuku gitary oduševnene spieva o horálkach, bryndzových haluškách či slivovici, a to všetko po slovensky. Video za pár hodín videli desaťtisíce ľudí a Markových „Deväť“ má už dokonca aj vlastnú fanušikovskú stránku.

Obsah piesne sa točí okolo základných fráz ako „Koľko je hodín?“, „Hladný ako vlk“ alebo „Dobrý deň a dobrú noc“ a americký študent sa dokonca naučil aj čo znamená "na šrot“ či „jedna slivovica“. Mark prezradil aj svoju taktiku na slovenské dievčatá, ktorým v súkromí do uška šeptá „Podaj mi rúčky“. Tak „Dobrú chuť“ a vypočujte si pieseň, ktorá vašim ušiam určite ulahodí.

Váš prehliadač nemá nainštalovaný flash player a nepodporuje html5 video tag. Get Adobe Flash player


Nástroje k článkuZDROJ: ZB
FOTO: Youtube;
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články