Hrozí ročné dopravné peklo v Bratislave: Stavba novej autobusovej stanice ochromí dopravu | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Hrozí ročné dopravné peklo v Bratislave: Stavba novej autobusovej stanice ochromí dopravu

Vizualizácia novej autobusovej stanice.
Vizualizácia novej autobusovej stanice., Zdroj: hb reavis
06.03.2017 13:53

BRATISLAVA - Výstavba novej autobusovej stanice na bratislavských Mlynských nivách si vyžiada okrem trpezlivosti cestujúcich aj zvýšenú dávku sebaovládania u vodičov. Práve tí budú musieť možno na 14 mesiacov rátať s tým, že štvorprúdovku pri tejto novej dominante hlavého mesta úplne uzavrú. Developer HB Reavis momentálne rokuje s políciou o najschodnejšom variante dopravných obmedzení.


FOTO Svetová architektúra aj u nás: Bratislava sa zaradí medzi metropoly ako Viedeň či Londýn!

Projekt Stanica NIVY má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra a výškovej administratívnej budovy, kde si na svoje prídu aj milovníci dobrého jedla. Na streche stanice sa bude nachádzať zelená strecha s mestskými záhradami, bežeckou dráhou a vybavením pre oddych a šport. Vonkajšie átrium bude slúžiť na rozšírenie tržnice alebo na rôzne kultúrno-spoločenské podujatia.

Výstavba by podľa plánov mala trvať 3 roky a celková cena by sa mala vyšplhať na 270 miliónov eur. V projekte sa počíta aj s výstavbou 2 150 parkovacích miest. Kým si však cestujúci a klienti budú môcť v roku 2020 vyskúšať nové priestory a tešiť sa z novej reprezentatívnej stanice, budú musieť strpieť aj istú dávku nepohodlia.

Hrozí ročné dopravné peklo
Zdroj: hb reavis

Na rad totiž najprv prídu stavebné práce a s nimi spojené dopravné obmedzenia, ktoré sa dotknú všetkých, od Bratislavčanov, turistov, až po tých, ktorí dochádzajú do hlavného mesta za prácou či do škôl.

Hrozí ročné dopravné peklo
Zdroj: hb reavis

Jeden variant zatiaľ podľa spravodajského portálu bratislavaden.sk hovorí o úplnom uzavretí štvorprúdovky na 14 mesiacov, druhý o čiastočnej uzávierke, ktorá by však trvala až 36 mesiacov. Konkrétny plán bude výsledkom rokovaní medzi investorom a krajským dopravným inšpektorátom.

Hrozí ročné dopravné peklo
Zdroj: hb reavis

Samozrejme, zmenám sa musia prispôsobiť nielen vodiči, ale aj pasažieri MHD a medzimestských a medzinárodných spojov. Dopravný podnik mesta Bratislava sa pravdepodobne potrápi s novým grafikonom pre linky 21, 25, 88, 210 aj trolejbusové linky 202 a 205.


Galéria

Vizualizácia novej autobusovej stanice.

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: HB Reavis

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články