Ďalší problém na košickom letisku: Let meškal niekoľko hodín, dôvodu neuveríte! | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Ďalší problém na košickom letisku: Let meškal niekoľko hodín, dôvodu neuveríte!

Lietadlo spoločnosti Wizz Air
Lietadlo spoločnosti Wizz Air , Zdroj: SITA
28.01.2016 09:00

KOŠICE - Ako by boli lety z Košíc do Londýna a z Londýna zakliate. V stredu ráno (27.1.) meškal odlet na pravidelnej linke Košice – Londýn/ Lutton, nízkonákladovej spoločnosti Wizzair.


Dôvodom bolo opäť počasie. Lietadlo „zamrzlo“ na letisku a odlet sa posunul o niekoľko hodín. Let sa uskutočnil miesto plánovaného odletu 6,10  až po 10,00 hodine. “Dôvodom meškania ranného odletu z Košíc do Londýna boli technické problémy na odmrazovacom zariadení spôsobené náhlou zmenou poveternostných podmienok. Následne po odstránení týchto problémov lietadlo z Košíc odletelo. Cestujúcim sa za vznikuté meškanie ospravedlňujeme,” informoval nás marketingový manažér košického letiska Juraj Tóth.

Za posledné dni, to bol už druhý letecký problém spôsobený počasím. V nedeľu (24.1.) nemohlo pristáť lietadlo Wizzairu, ktoré letelo z Londýna do Košíc, na letisku kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkám. „Vplyvom mrznúceho dažďa na pristávacej a vzletovej dráhe neboli namerané potrebné brzdné účinky,“ informoval J. Tóth. Núdzovo museli pristáť na letisku v Poprade, odkiaľ cestujúcich previezli tri autobusy na náklady spoločnosti.


Nástroje k článkuZDROJ: mik
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články