Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Slovenské letectvo malo ostré cvičenie: VIDEO našich armádnych MiGov v boji!

Cvičenie mladých pilotov v Kuchyni
Cvičenie mladých pilotov v Kuchyni
26.03.2014 18:45

SLIAČ - Vo vojenských cvičeniach, ktoré sa v posledných dňoch konali alebo plánujú vo viacerých štátoch, nezaostáva ani Slovensko. Počas dnešného poludnia vyskúšala armáda našich mladých pilotov a vo vzduchu predviedla časť vojenského letectva v plnej kráse. Pozrite sa, ako by v prípade nutnosti vyzeralo bombardovanie a strieľanie v podaní našich stíhačiek a albatrosov, na ostro!


Slovenskí piloti bojovej letky dnes dopoludnia v obci Kuchyňa cvičili ostrú streľbu. Zúčastnili sa ich štyri lietadlá L-39 (Albatros) a dve stíhačky MiG-29, ktoré vzlietali zo svojej základne v Sliači. Cvičenie bolo súčasťou dôležitého výcviku mladých pilotov.

Bojová letka s lietadlami MiG-29 vykonávala ostrú streľbu z kanóna jednotlivo alebo vo dvojici použitím jednoduchého alebo zložitého manévru a imitovala prekonanie protivzdušnej obrany či prieskum vybraných cieľov. Lietadlá L-39 zas nacvičovali bombardovanie z horizontálneho aj strmhlavého letu neriadenými cvičnými bombami CP-100.

Slovenské letectvo malo ostré

Slovenské letectvo malo ostré

Cvičná letecká bomba CP-100

Cvičná letecká bomba CP-100 bola vyvinutá v roku 1974 v Konštrukte Trenčín. Zbraň bola určená na nácvik všetkých typov bombardovania z lietadiel používaných československým letectvom. Podľa vykonávaného výcviku bolo možné bombu vybaviť signalizátorom dopadu na sledovanie jej trajektórie alebo brzdiacim zariadením pre nácvik bombardovania v malých výškach (od 50 metrov).

Slovenské letectvo malo ostré

Slovenské letectvo malo ostré


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: ZB, MO
FOTO: MO

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články