Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Pozrite si nové nákupné centrum v Bratislave: Stálo 200 miliónov!

Exteriér nového multifunkčného komplexu Centrál
Exteriér nového multifunkčného komplexu Centrál
18.10.2012 06:20

BRATISLAVA – Nákupné a spoločenské centrum Central na bratislavskom Trnavskom mýte pre verejnosť oficiálne otvoria vo štvrtok. Multifunkčný komplex ponúka na ploche 36 000 m2 a na štyroch podlažiach 150 obchodov, reštaurácií i kaviarní. Súčasťou nákupného centra je aj plavecký bazén, fitnescentrum, wellnes zóna i strešný zelený park.


Ako dnes na tlačovej konferencii informoval predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Group Peter Lukeš, projekt Central investorov vyšiel na 200 miliónov eur. Podľa slov investičného riaditeľa spoločnosti Martina Šramka bol projekt financovaný z vlastných zdrojov v kombinácii s bankovým úverom. Ako ďalej uviedol, spoločnosť sa bude finančne podieľať aj na rekonštrukcii podchodu na Trnavskom mýte.

Pohľad na exteriér nového

„Dnes už vieme, ako chceme rekonštrukciu urobiť. Podchod by mohol byť v prvej polovici budúceho roka zrekonštruovaný,“ doplnil Lukeš.

Pohľad na exteriér nového

Súčasťou komplexu Central je aj trojpodlažný parkovací dom. Pre návštevníkov sú na parkovanie vyčlenené dve podlažia, na každom z nich je k dispozícii vyše 450 parkovacích miest. Parkovanie bude počas pracovného týždňa na tri hodiny zadarmo, cez víkend môžu návštevníci zadarmo parkovať päť hodín. Po uplynutí tejto lehoty bude parkovanie spoplatnené. Parkovací dom bude otvorený denne od 06:00 do 23:00.

Interiér nového multifunkčného komplexu

V priestoroch Centrálu vznikne na ploche 2 000 m2 fitnescentrum s wellnes zónou, saunovým svetom a 25 metrov dlhým bazénom so šiestimi plaveckými dráhami, ktorého otvorenie je naplánované na november. Z nákupného centra i fitnescentra je možný priamy prechod do 6 000 m2 veľkého zeleného parku na streche budovy, ktorého súčasťou sú lavičky i malý amfiteáter.

Interiér nového multifunkčného komplexu

S prípravou projektu Central na mieste niekdajších kúpeľov na bratislavskom Trnavskom mýte sa začalo v roku 2005. Stavebné práce na komplexe začal investor v roku 2009. Súčasťou centra je aj štvorhviezdičkový hotel, ktorého otvorenie je naplánované na marec 2013. Nákupné centrum, rovnako ako hotel a administratíva získajú certifikát zelenej stavby LEED, Central sa tak stane prvým zeleným multifunkčným projektom na Slovensku.

Interiér nového multifunkčného komplexu

Investorom projektu je spoločnosť Immocap Group, ktorá na Slovensku pôsobí 15 rokov. Spoločnosť bola investorom aj pri výstavbe bratislavských biznis centier či rodinných domov na Čiernej vode pri Bratislave.

Interiér nového multifunkčného komplexu


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články