Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

Agentúra Moody's znížila rating troch veľkých rakúskych bánk

Ilustračné foto
Ilustračné foto

VIEDEŇ - Agentúra Moody's znížila ratingy troch veľkých rakúskych bánk. Rating dlhodobých záväzkov a vkladov Raiffeisen Bank International (RBI) a UniCredit Bank Austria (UBA) klesol o jeden stupeň a ratingy Erste Group Bank AG o dva stupne.

Príčinami zníženia hodnotenia bánk sú riziká spojené so zhoršením situácie na niektorých ich kľúčových trhoch v strednej a východnej Európe a riziká spojené s európskou dlhovou krízou.

Ako ďalší dôvod uviedla Moody's relatívne nízku úroveň vlastného kapitálu finančných inštitútov. Podľa agentúry sú vzhľadom na riziká všetky tri banky slabo kapitalizované.

Depozitný rating RBI klesol na A2, rating samostatnej finančnej sily (standalone bank financial strength rating, BFSR) je na D+ a základné úverové hodnotenie (baseline credit assessment, BCA) na úrovni ba1. Nové ratingy UBA sú - depozitný rating na A3, BFSR na úrovni D+ a BCA na úrovni ba1, a ratingy Erste - depozitný rating na A3, BFSR na úrovni D+ a BCA na úrovni baa3. Výhľad ratingov RBI je stabilný a ratingov UBA a Erste je negatívny.

V súčasnej komplikovanej ekonomickej situácii v Európe existuje zvýšené riziko nečakanej zmeny nálady na trhu, ktoré môže spôsobiť pokles dôvery investorov, dodala ratingová agentúra. Informovala o tom agentúra Moody's.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu