Snow film fest: Pozrite si najlepšie filmy o zimných športoch z celého sveta | Topky.sk

Štvrtok, 25. apríl 2019. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

Snow film fest: Pozrite si najlepšie filmy o zimných športoch z celého sveta

Zdroj: Snow Film Fest
24.10.2013 11:00

BRATISLAVA – V 7. kinách CINEMAX budú mať diváci možnosť vidieť tie najlepšie filmy o zimných športoch z celého sveta. Celovečerné pásmo špičkových filmov o extrémnom lyžovaní, zimnom lezení, snowboardingu, snow-kitingu a ďalších zimných radovánkach prinesie Snow film fest.


Tento festival je sesterský festival populárneho festivalu Expedičná kamera.

Festival bude v kinách CINEMAX prebiehať počas novembra. 12. novembra ho budú mať šancu navštíviť priaznivci zimných športov v mestách Banská Bystrica, Skalica a Žilina a 19. novembra v mestách Košice, Nitra, Prešov a Trnava. Pre filmovú prehliadku Snow Film Fest sa jej zostavovatelia spoločne s porotou snažili vybrať tie najúspešnejšie filmy celej sezóny so zimnou tematikou. 

Čo vás na Snow Film Feste čaká?

Festival vás pozýva na filmy o absolútnom extréme polárnych expedícií, šokujúcich výkonoch športovcov, aj o tom, ako prežívajú svoje životy, keď opadne adrenalín a je potrebné sa vyrovnať so situáciami na pokraji života a smrti. Na festivale zažijete ohlušujúce ticho a nekonečnosť arktických pustatín, rovnako ako nádheru zasnežených hôr a ľadovcov. Prežijete s aktérmi situácie, ktoré vám možno odhalia, prečo sa vydávajú za hranice svojich možností a možno zistíte, že je kúsok "toho" aj vo vás. Usporiadateľom festivalu je občianske združenie Hedvábná stezka.

Viac o filmoch:

ATARAXIA

Réžia: Nicolas Chibac, USA, Nový Zéland, Nemecko, 2012, 13 minút

Členovia tímu z Nemecka, Nového Zélandu a USA spojili svoje sily, aby prežili dobrodružstvo plné adrenalínu v aljašských horách Chigach. Ich cieľom je iba pomocou ťažného draka dosiahnuť vrchol najvyššej hory Mt. Marcus Baker (4016m). Podarí sa im to? Budú snehové a hlavne veterné podmienky pre náročný snowkiting priaznivé?

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

LÁKAVÝ STRACH

Réžia: Mike Douglas, Kanada, 2012, 25 minút

Ocenenia: 'Best Action Film' Adventure Film Festival 2012, 'Best Story' X-Dance 2012, Cold Smoke Award 2013

Andreas Fransson je asi najodvážnejším extrémnym lyžiarom tejto generácie. V tomto filme skúma miesto, kde strach premôže všetky emócie, pretože smrť číha na každom chybnom kroku.

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

MODRÁ POSADNUTOSŤ

Réžia: Alan Gordon, Jordan Halland, USA, 2011, 8 minút

Modrá posadnutosť, aj tak by sa dal preložiť názov filmu nakrúteného na aljašskom ľadovcovom poli Juneau Icefield. Horolezec Alan Gordon sa snažil zachytiť miesta na ľadovci Mendenhall, kde sa od svojich deviatich rokov neustále pohybuje a ktoré sa každý deň menia.

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

NA SEVER OD SLNKA

Réžia: Jørn Nyseth Ranum, Inge Wegge, Nórsko, 2012, 46 minút

Ocenenia: The Norwegian Documentary Film Festival 2012: Audience Award

Inge a Jørn nie sú bežní surfisti. Rozhodli sa stráviť deväť mesiacov studenej nórskej zimy v izolácii za polárnym kruhom v neobývanej zátoke omývanej Atlantikom, kde našli nielen perfektné vlny, ale aj hromadu odpadkov. Za cieľ si dali pozbierať aspoň tonu odpadu, ktorý dennodenne prináša more.

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

NAPRIEČ ĽADMI

Réžia: Justin Jones, Austrália, 2012, 44 minút

Ocenenie: Grand Prize 2012 Banff Mountain Film

Dvaja austrálski dobrodruhovia, James Castrission a Justin Jones sa vydávajú na nebezpečnú cestu naprieč Antarktídou a späť a to celkom bez pomoci. Žiadne ťažné psy, žiadny kite, žiadne zásobovacie tábory, iba dvaja muži tiahnuci na saniach svoje zásoby a prístrešie cez 2200 km nehostinného ľadu a mrazu.

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

NEVIDITEĽNÁ HORA

Réžia: Petra Geletová, Slovensko, 2013, 20 minút

Tento dokument z Elbrusu zachytáva výstup nevidomého Juraja Prágera a Zoliho Pála na najvyššiu horu Európy severnou stranou. Po prekonaní samého seba na Mt. Blancu na „najnáročnejšej normálke“ chcel Juraj skúsiť niečo ďalšie a opäť posunúť svoje hranice. Toto dobrodružstvo ukazuje výstup bez akejkoľvek podpory.

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

SAŠIMI Z JEDNOROŽCA

Réžia: Ben Knight, Nick Waggoner and Travis Rummel, USA, 2011, 5 minút

Ocenenie: Vancouver International Mountain Film Festival Grand Prize, Sheffield Adventure Film Festival Best Artistic Film 2013

Každý dobrodruh a horolezec vie, že k pohybu v horách patrí prehra rovnako tak, ako víťazstvo. Prehra však rozhodne neznamená sklamanie a to vedia aj autori tohto snímku, ktorí sa vydali do japonských hôr s cieľom uloviť mýtického hokkaidského jednorožca. „Ukázalo sa ale, že zviera je ťažké nakrútiť a tak sme sa rozhodli aspoň si trochu zalyžovať,“ skromne komentujú autori filmu.

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

SNOW WAY

Réžia: David Kačírek, Martin Hausner, produkcia: LIP Production, ČR, 2012, 40 minút

Dokumentárny film mapuje dvadsaťročnú športovú kariéru najúspešnejšieho českého snowboardistu Martina Černíka. Popisuje svoju cestu od prvých zákrut v pohorí Krkonoše, cez olympiádu až po extrémne zjazdy v divokej prírode. 

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

 SNOW GIRLS

Réžia: Juraj Lovás, produkcia: Filip Zbojek, Slovensko, 2012, 23 minút

Dokument približuje svet freeskiingu a snowboardingu z pohľadu slovenských a českých jazdkýň. Natália Šlepecká, Zuzana Stromková, Klaudia Medlová a Martina Molnárová chronologicky popisujú príbeh jednej sezóny a to od jesene až po letnú prípravu.

Snow film fest: Pozrite
Zdroj: Snow Film Fest

Predaj lístkov na www.cine-max.sk

Tešíme sa na vašu návštevu

Barbora Drobná, CINEMAX

- reklamná správa -


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: PR článok
FOTO: Cinemax

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články