Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Špičkový FUNK na One Day Jazz Festivale

Hlavný hviezda festivalu George Duke Zobraziť galériu (3)
Hlavný hviezda festivalu George Duke

Opäť jedna vynikajúca správa pre fanúšikov funku a džezu. 14. mája 2009 sa o 19.00 hod. v Estrádnej hale PKO uskutoční ďalší zo série džezových koncertov pod hlavičkou ONE DAY JAZZ FESTIVALU, ktorý organizuje agentúra Q-Zone.

Na pódium zavíta množstvo kvalitných hudobníkov a ako hlavná hviezda vystúpi americký klavirista, skladateľ a producent v jednej osobe, funkový guru - GEORGE DUKE. Ako sám tvrdí jeho poslaním je prostredníctvom vlastnej hudobnej tvorby šíriť pozitívnu energiu. Hudba mu učarovala už v útlom veku, kedy ho ako štvorročného vzali na jazzový koncert Dukea Ellingtona. Počas svojej 40-ročnej kariéry hudobníka nahral vyše 30 sólových nahrávok, v ktorých sa striedajú živé černošské rytmy s baladickým básnením. Najväčšou lekciou boli pre neho spolupráce s džezovými ikonami ako Al Jareau, Sonny Rollins, Dexter Gordon, Miles Davis, Luc Ponty, Frank Zappa, Nancy Wilson, Stanley Clarke a i. Spolu s ním vystúpia ďalší štyria členovia kapely. Medzi nimi basgitarista Michael Manson z radov popredných džezových hudobníkov, gitarista Jeff Lee Johnson, ktorý spolupracoval s hviezdami ako Aretha Franklin, Billy Joel, Phyllis Hymen či Rachel Ferrell, prvotriedny svetový bubeník Ronald Bruner a vokalistka Shannon Pearson s hlasom, ktorý si Vás určite podmaní.

Po nich sa publiku predstaví DON GRUSIN, mladší brat producenta a skladateľa Davea Grusina, ktorý dlhé roky spolupracoval v kapele so slávnym Quincy Jonesom. Tento vynikajúci hráč na klávesy vystúpi v spoločnom projekte so slovenským bubeníkom MARTINOM VALIHOROM a JURAJOM GRIGLÁKOM.

Poslednou zo série džezových lahôdok bude aj vystúpenie česko-slovenskej formácie ŠTĚPÁN MARKOVIČ SAXTET. Skladateľ, aranžér a saxofonista Štepán Markovič pripravil špeciálny projekt, v ktorom vzdal hold tradíciam saxofónových sekcií jazzových orchestrov a vyjadril úctu svojím idolom ako Joe Henderson alebo Bob Mintzer a zároveň sa vyznal z náklonnosti k najjazzovejšiemu nástroju – saxofónu.

Päť vynikajúcich saxofonistov – Štěpán Markovič – tenorsax, Ondřej Štveřáček – tenorsax, Rostislav Fraš – altsax, Miroslav Popradi – altsax a Tereza Smejkalova – barytónsax, doplní rytmická sekcia: Tomáš Baroš – kontrabas, Luboš Šrámek – klavír, Marián Ševčík – bicie a Matúš Jakabčic – gitara.

Rôznorodé zoskupenie umelcov - hudobníkov, ako aj program nabitý energiou a emóciami sú zárukou skvelého kultúrneho zážitku.
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu