Pondelok, 5. december 2022. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas.

Koncert pre Karola Duchoňa

Karol DuchoňGaléria fotiek (1)
Karol Duchoň

Slovenský Karel Gott, talentovaný, neopakovateľný – to je len časť prívlastkov, ktoré sa spájajú s menom geniálneho slovenského speváka s úžasným hlasom, ktorý svojich fanúšikov predčasne opustil vo veku 35 rokov. Jeho piesne však zostali navždy s nami a koncerty ako spomienky na jeho hity sa množia.


Najbližší bude 5.apríla o 20:00 h na Lodi Adyho Hajdu s názvom "KONCERT PRE KAROLA", ktorým vzdáva poctu a obdiv spevák Ludo Kuruc najvačšiemu slovenskému spevákovi pop-music, Karolovi Duchoňovi in memoriam. Miesto podujatia bude rovnako poetické ako duša tohto velikána, ktorý reprezentoval vtedajšie Československo na najprestížnejších svetových festivaloch.

„Loď Adyho Hajdu je tým správnym priestorom, pretože keby Karol žil, určite by tu rád vystupoval", - prezradil iniciátor akcie spevák Ľudo Kuruc, známy z relácií Let´s Dance, Bailando či aktuálne vysielanej relácie Takí sme boli, kde veľmi rád prezentuje kantilény z Karolovho repertoáru.

Formácia LK BAND, ktorú tvoria vynikajúci, okrem iného aj jazzmani, bude hrať v zostave : Ľudo Kuruc -spev, Milo Suchomel - saxofón,Tomáš Gajlík - piano,"Cuco" Gajlík - basa, Kristián Kuruc - bicie. Ten posledne menovaný je práve spevákov syn a zdá sa, že pôjde v otcových šľapajach. Prezradíme, že má 13 rokov.

Na koncerte zaznejú najväčšie šlágre z Karolovho repertoáru. Účasť prisľúbili renomovaní skladatelia Pavol Zelanay a Peter Hanzely, ktorí kedysi šili piesne pre Karčiho "na mieru". Samozrejme že nebude chýbať ani „duchoňovský klan“ počnúc manželkou Elenou a jedinou dcérou Dankou. Príďte sa nabiť krásnou melodikou 70.-tych rokov a uvidíte, že neoľutujete.


 
 

Najčítanejšie články