Štvrtok, 9. február 2023. Meniny má Zdeno, Zdenko, Ronald, zajtra Gabriela.

Richard Rikkon a jeho hostia zaplnili Pasienky

Richard RikkonGaléria fotiek (1)
Richard Rikkon

Koncert Richarda Rikkona a jeho hostí prilákal vo štvrtok večer do haly na Pasienkoch napriek presunom termínu takmer 4000 ľudí rôznych vekových kategórií.


Hostia Richarda Rikkona sa postarali spolu s hostiteľom večera, sláčikovým orchestrom SND a rockovou rytmikou pod vedením skvelého dirigenta Karola Kevického o nezabudnuteľný večer, počas ktorého zneli viac, či menej známe skladby v netradičnom prevedení.

Martina Schindlerová, Tina, Katarína Hasprová, Ivan Štroffek a Barbara Haščáková ponúkli aplaudujúcemu publiku svoje skladby v pre nich netypickych aranžmánoch.
Samotný večer vyvrcholil vystúpením Maťa Ďurindu, ktorý zaplnenej športovej hale ukázal, že mu nerobí problémy namiesto rockovej kapely spievať s orchestrom a samotná skladba Skúsime to cez vesmír v podaní, v akom zaznela bola naozajstnou „čerešničkou na torte“ tohto skvelého hudobného večera.
„Mne sa tu dnes večer veľmi páčilo a zdá sa, že aj publiku v hľadisku, tak to hádam vypálilo dobre…A musím povedať, že to „živió“ v podaní orchestra ma normálne dostalo – ešte raz zaň Rišovi ďakujem“. Takto reagoval na večer, počas ktorého oslávil 46. narodeniny rocker Maťo Ďurinda, ktorého Richard Rikkon označil pri uvádzaní za „legendu“ a priznal, že je veľmi rád, že mohli v tento večer stáť spolu na jednom pódiu.

Záverečný niekoľkominútový „standing ovation“ dal jasne zapravdu podtitulu koncertu „…Hudba nemá žiadne hranice… je ako vesmír, niekde sa začala a nikde nekončí...." a potvrdil, že medzi klasikou a popom existujú mosty… Aj o tom bol štvrtkový večer na Pasienkoch, ktorý nielenže predstavil známe skladby v nových aranžmánoch, ale objavil aj doteraz netušené moderátorske schopnosti hlavného protagonistu…
Richard Rikkon už teraz prisľúbil podobné koncerty aj v iných mestách Slovenska.


 
 

Najčítanejšie články