Pondelok, 19. apríl 2021. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

Peterhof na Bratislavskom hrade pokračuje aj v apríli

Trónne kreslo
Trónne kreslo
Zdroj: Samuel Okkel
21.03.2019 17:00

Výnimočná výstava Zlatý vek Peterhofu je pre veľký záujem verejnosti predĺžená do 14. apríla 2019. Návštevníci Bratislavského hradu majú tak príležitosť vidieť vzácnu expozíciu, ktorú vďaka Historickému múzeu previezli priamo z ruského Peterhofu do Bratislavy.


Osobné predmety ruských panovníkov, vzácne trónne kreslo Petra II. či horská dráha, ktorá bavila vtedajšiu spoločnosť, lákajú zahraničných turistov rovnako ako aj návštevníkov Bratislavského hradu z celého Slovenska. Veľký záujem o výstavu vyvolali aj predmety, ktoré opustili priestory Peterhofu po prvýkrát a iba návštevníci Historického múzea majú exkluzívnu možnosť ich v týchto dňoch vidieť na vlastné oči.

Horská dráha
Peterhof na Bratislavskom hrade
Zdroj: Samuel Okkel

Unikátne diela majstrov maľby obrazov, krajčírskeho umenia a výrobcov porcelánu rozprávajú príbehy panovníkov Zlatého veku Peterhofu. Dávajú odpovede na mnohé otázky z histórie. Životné osudy Petra I., alebo Kataríny Veľkej fascinujú aj dnes a sú pripomienkou obdobia silných, odhodlaných a vzdelaných imperátorov, ktorí zanechali ďalším generáciám nevyčísliteľné hodnoty. Hodnoty, ktoré predurčili vývoj udalostí nasledujúcich po Zlatej ére.

Peterhof na Bratislavskom hrade
Zdroj: Slovenské národné múzeum

Na Bratislavskom hrade je aktuálne jedinečná príležitosť zažiť obdobia všetkých panovníkov tejto éry a pochopiť súvislosti aj rozhodnutia, ktoré vladári urobili. Každý jeden z nich zanechal stopu v ruských dejinách a rovnako aj v dejinách Európy.

Peterhof na Bratislavskom hrade
Zdroj: Samuel Okkel

Výstava plná dôkazov sily, slabosti, charakterov, spojenectiev a prekvapivých vzťahov panovníkov je to pravé miesto, kde sa návštevníci dozvedia aj to, čo v knihách napísané ešte nebolo.

Peterhof na Bratislavskom hrade
Zdroj: Slovenské národné múzeum

Neodkladajte už návštevu Bratislavského hradu a príďte si užiť úžasnú históriu. Pridajte sa k tým, ktorí už na vlastné oči videli sošku obľúbeného psa Kataríny II. - malého talianského chrtíka, ktorého si dala zvečniť po jeho smrti, alebo obdivujte   panó, na vytvorenie ktorého použili viac ako dva milióny sklenených rúrok.

Peterhof na Bratislavskom hrade
Zdroj: Slovenské národné múzeum

Život a zábava „ruského Versailles“ na vás čaká na Bratislavskom hrade do 14. apríla 2019.

Lístky je možné zakúpiť cez Predpredaj.sk alebo v pokladni múzea.

Viac informácii na www.peterhof.sk.

- reklamná správa -


Galéria

Trónne kreslo Horská dráha

Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články