Najväčšie hity SMOKIE s orchestrom včera v Budapešti, dnes už v Bratislave! | Topky.sk

Pondelok, 17. jún 2019. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Najväčšie hity SMOKIE s orchestrom včera v Budapešti, dnes už v Bratislave!

Zdroj: predpredaj.sk
29.11.2018 14:00

Dvadsať najväčších hitov SMOKIE v jedinečnom podaní spolu s vynikajúcim maďarským symfonickým orchestrom DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA so skvelým dirigentom Péterom Druckerom znelo včera v Budapešti a už dnes večer sa na ne môžu tešiť všetci fanúšikovia v bratislavskej NTC Aréne. V rámci THE SYMPHONY TOUR 2018 sa na jednom pódiu predstaví takmer 50 umelcov, ktorí ponúknu neuveriteľný zážitok, aký sa už nemusí opakovať.


Na koncerte zaznie celkovo 29 skladieb v symfonických verziách. 20 ich predstaví SMOKIE a 9 česká rock-pop skupina Maybe, ktorá je špeciálnym hosťom koncertu. Spracovania skladieb do symfonickej podoby sa ujal popredný maďarský dirigent Péter Drucker, ktorý bude dirigentom všetkých koncertov THE SYMPHONY TOUR 2018.

Najväčšie hity SMOKIE s
Zdroj: predpredaj.sk

"V roku 1975 sme nahrávali druhý album za pomoci symfonického orchestra v parížskej opere, to bol pre nás veľký zážitok. Milujem takú spoluprácu, keď sa z rockerov stávajúsymfonici a zosymfonikov rockeri," hovorí Terry Uttley (67), zakladajúci člen a basový gitarista SMOKIE. „Je to asi aj tým, že s nami pijú whisky ako praví rockeri,“ dodáva s úsmevom.

Najväčšie hity SMOKIE s
Zdroj: predpredaj.sk

Začiatky skupiny SMOKIE sa datujú v roku 1965, keď na gymnáziu v anglickom Bradforde vznikla skupina na čele so spevákom Chrisom Normanom. Skupina niekoľkokrát zmenila svoj názov, až v polovici 70. rokov zvolila názov Smokie. V prvých rokoch svojej existencie vystupovali v malých kluboch. Čoskoro však ich popularita začala stúpať. V roku 1975 si mladých muzikantov všimol vplyvný producent Nicky Chin a ujal sa ich.

V tom istom roku už vydali debutový album Pass It Around a presadili sa singlami If You Think You Know How To Love Me a Don't Play Your Rock' n' Roll To Me. Za svojú existenciu Smokie vydali viac ako dve desiatky štúdiových albumov s hitmi ako Living Next Door To Alice, Oh Carol, Needles And Pins, I’LL Meet You At Midnight, IfYou Know How To Love Me, Do not Play Your Rock’ n’ Roll To Me, LayBack In The Arms Of Someone, Wild Wild Angels,či Mexican Girl ktoré sa stali obrovskými hitmi.

Najväčšie hity SMOKIE s
Zdroj: predpredaj.sk

Koncert SMOKIE - THE SYMPHONY TOUR 2018 v bratislavskom NTC už dnes večer! Lístky zakúpite v sieti .

- reklamná správa -


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články